Sevginizi Gösterin!

Hepinize merhabalar değerli okuyucularım;

Hepimiz insanız doğamız gereği sevilmeye ihtiyacımız var . Sevilince, sevildiğimizi hissedince çok mutlu oluyoruz. Peki çevremizdeki kişilere karşı sevgimizi gösterebiliyor muyuz? En son ne zaman birine seni seviyorum, benim için değerlisin gibi cümleler kurdunuz? Bunları düşünmemizi istiyorum. Hatırlamakta güçlük çektiniz değil mi ? Peki neden sevgimizi belli edemiyoruz ya da sevdiğimiz halde neden sevdiğimizi söyleyemiyoruz? Şimdi de bu soruların cevaplarını vereyim.

Toplum olarak unvanlara, etiketlere çok önem veriyoruz, toplumumuzda iyi bir kariyer sahi olmak oldukça önemli yer tutuyor. Sanıyoruz ki çok iyi bir kariyer sahibi olduğumuzda değer göreceğiz , sevileceğiz. Bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın tabii ki hayat standartlarımızın iyi olması için , kendimize olan saygımızın ve özgüvenimizin olması için iyi bir kariyer yapmak, iyi bir yerlere gelmek elbette önemli ama biz bunları fazla abartıyoruz. Hayatın günlük telaşesinde sevdiklerimize ayıracak zaman bile bulamıyoruz, belki de bize en ihtiyaç duydukları anda onları fark edemiyoruz, yalnız bırakıyoruz. Ama maalesef ki sonradan bu hayattan uçup gittiklerinde onlara sevdiğimizi söyleyemediğimiz için çok pişmanlık duyuyoruz, bu pişmanlıklarda bir işe yaramıyor . İleride pişmanlık duymamak için işlerinize kısa bir mola verip, onlarla vakit geçirin , eğer sevdiğiniz kişiler uzaktaysa arayın nasılsın, seni seviyorum deyin . Yani bir şekilde sevginizi gösterin , sevdikleriniz hayattayken onlara sevginizi gösterin . Bazılarınız iyi ama nasıl sevdiğimi söyleyeceğim ? Ben utanırım söyleyemem ki dediğinizi duyar gibiyim. 

Öncelikle şunu benimsememiz gerekir; Sevmek , sevdiğini söylemek utanılacak bir şey değildir. Bu hayatta ki en güzel şeydir sevmek , sevilmek . Bazı toplumlarda özelliklede erkeklerin sevdiğini söylemesi zayıflık olarak kabul edilir maalesef günümüzde de bu anlayışı benimseyen erkek kesim oldukça fazla. Bu anlayışından yıkılması gerekir. Halbuki sevmek, sevdiğini söylemek zayıflık değildir, tam tersine sevmek , sevdiğini söylemek ölçülemeyecek kadar büyük bir güçtür. Sevdiğini söylemenin zayıflık olduğu anlayışını yıkabilmek için sevmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Burada da en büyük görev anne ve babalara düşüyor, anne ve babalardan ricam çocuklarınıza sevmeyi  öğretin , çocuklarınızı öyle bir sevin ki ileride kimsenin canı yakmasınlar.

Sevmek dünyayı güzelleştir, sevmek insanları iyileştirir. Ne kadar çok seversek dünyada ki kötülükler o kadar azalır. Sevebildiğiniz kadar çok sevin, sevginizi gösterin!

Sevmenin , sevginizi göstermenin önemini fark edebilmeniz dileğimle, sevgiyle kalın… Bir sonraki yazımda buluşmak üzere:)

GULNUR SEPİN
Subscribe
Bildir
31 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sosyal Medyanın Gücü
Sonraki
O KADIN

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.