Süper Dizi Önerileri

1-The Queen’s Gambit

Hedefi Dünya’nın en büyük satranç oyuncusu olmak olan Elizabeth Harmon isimli satranç dahisi bir öksüzün sekiz ila yirmiki yaşları arasında alkol,ilaç bağımlılığı ve duygusal güçlerle mücadele ettiği yaşam öyküsünü takip ediyor.Hikaye 1950’lerin ortasından 1960’lara doğru uzanıyoDÜr.Dizin içeriği ve sürükleyici özelliği izleyicileri ekrana kitleyen özeliklerinden biri.

2-Self Made

Dizinin konusu 1867 yılında dünyaya gelen Amerikalı girişimci hayırsever ve aktivist Madam C.J.Walker olarak bilinen Sarah Breedlove’ın milyonerliğe giden başarı öyküsünü anlatmaktadır.Ünlü girişimci Madam C.J. Walker’ın acılarla dolu bir küçüklüğe dayanıyor.Walker daha küçük yaşlardayken anne ve babasını kaybediyor .Hemen ardından evlenip 20’li yaşlarında çamaşırcılık yapıyor.Ancak bütün bunlar Madam C.J.Walker’ın peşinde koştuğu hayatın önüne geçmiyor.Kendini son derece kaımsız hisseden Walker,saçlarında meydana gelen hastalıklardan dolayı duygusak bir çöküntü yaşamaktadır.İşte tamda bu sırada onu saç bakım ürünleri ile tanıştıran Annie Malove devreye giriyor.Zamanla Madam Walker’ı iyileştirmeyi başaran Annie Malove,onun en büyük rakibinin Walker olacağından habersizdir.

3-Spinning Out

Dizi eski bir buz patencisinin konu ediyor.Kat Baker, hırslı bir buz pateni sporcusudur .Kariyerinde hızlı adımlarla ilerleyen genç kızı hayatı, önemli bir performans sırasında geçirdiği kazadansonra alt üst olur. Oldukça heyecan verici bir dizi olma özeliğini oldukça koruyor.

4-Vis a Vis

Dizinin konusu erkek arkadaşına olan bağlılığı sonucu kendisini bilemediği bir dünyanın içinde bulan genç bir kadının hikayesini konu ediyor.Nif bir kadım olan Macerena Ferreiro’nun patronuna aşık olması,genç kadının hayatının altüst olmasına neden olur.Patronu tarafından kandırılan Macarena işlediği bir suçtan dolayı 7 yıl hapse çarptırılır ve kötü namı ile bilinen Cruz Del Sur kadın hapishanesine gönderiliyor.Bu durumu ailesine bile anlatmayan Macarena ufak bir yalanla ailesini bir süreliğine kandırsada hapishanenin ilk günlerinde yaşadığı bunalım Macarena’nın gerçekleri ailesine anlatmasına neden olur ve daha nice maceraların kendisini beklediğinden habersizdir.

5-The Crown

Kraliçe 2. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarını konu eden dizide ,siyasi rekabetler,aşk ve 20.yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.

Ela
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DOLAR
Sonraki
Arkeoloji Nedir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.