Küçük Bir Motive

 Öncelikle merhaba bugün buraya tek bir konu hakkında sorular sormaya ya da bir çok yorum yapmaya gelmedim. Aslında hayatımızı çokça etkileyen şeylere güzel katkılar sağlamak istiyorum . Bazılarımızın bir adım atabilmesi için ya motivasyona ya da aklında olan sorunun cevabına ulaşması yeterli oluyor. Bende size adım atabilmeniz için katkıda bulunmak istedim aslında.

 Bir motivasyon konuşmasıyla başlamayacağım. Bir çok kişinin kafaya taktığı ya da rahatsız olduğu konuya değinmek istiyorum. Dış görünüş… Bende dahil çoğumuz ne kadar dış görünüşümü önemsemiyorum desek de aynaya her baktığımızda gözümüze batan bir kusurumuz illaki oluyor ve bunu bazen büyüterek ruhsal olarak kendimizi en dibe çekiyoruz değil mi ? Peki neden kendimizi güzel göremiyoruz ? Ya da görmek istemiyoruz mu demeliyim? Aslında yaşadığımız her şey gibi bu da beynimizde ve düşüncelerimizde biten bir şey. Mesela ben yılardır hep kendimde kusur aradım hep değiştirmek istedim beni ben yapan şeyleri. Mesela burnumu sevmem ya da yüzümdeki bir çok kusuru sonra düşündüm ki neden kendime bu şekilde davranıyorum ki ? Neden bunu yapıyoruz kendimize hiç düşündünüz mü ? Başkalarına benzemeyi neden bu denli istiyoruz? Bu hayatı kendi kimliğinizle bitirmeye çalışın çünkü onunla başladınız. Ve aynaya baktığınızda deyin ki neden kendime hakaret etmek yerine güzel olduğumu söylemeyeyim ki . İnanın bunu yaparsanız hayatınızda bir çok şeye bakış açınız değişecektir. Çoğu kişinin dediği gibi kendini sev demeyeceğim size sadece seni tek yapan özeliklerini ,kusurlarını değiştirip tek olmaktansa hep olmayı seçme sen sensin ve bu dünyada senden bir tane var . Neden eşsizliğini kaybetmek için bu kadar uğraşıyorsun ? Ve ruhunu öldürüyorsun?

 Şimdi gelelim hepimizin ortak noktasına. Ders, çalışma, gelecek… Biliyorum içinde olduğumuz eğitim sistemi pek iyi değil ama buna yapabileceğimiz hiçbir şey yok .Bazı şeylere ayak uydurmayı öğrenmemiz gerekiyor bu da onlardan biri . Şimdi senden bir şey istiyorum ,gözlerini kapat ve gelecekte kendini nerde gördüğünü söyle bana ve sonra o gördüğün gelecek için ne kadar çabaladığını sor kendine. Bunu yap ve bir sonuç çıkar ilk olarak .

 Bende dahil hepimizin motivasyonu düşebiliyor ve bazen desteğe ihtiyacımız oluyor .Ben size buradan ne kadar yardımcı olurum bilmem ama yazabildiğimin en iyisini yazacağım. Kendi deneyimlediklerimle konuşacağım size . 2 sendir yks ye hazırlanıyorum bir çok kez pes ettim ve bir çok kez toparladım bazen o kadar iyi sonuçlara ulaştım ve dedim ki tamam oldu ,bitti sonra gelen özgüvenle geri düşüş yaşamadım değil tabi. Geçirdiğim 2 yılda öğrendiğim ise şuydu yatarak geçirdiğim zamanların çoğunda mutsuzum elime hiçbir şey geçmemiş ama planlı şekilde ilerleyip yapmam gerekeni yaptığım günlerde ise mutluyum ve içim rahat çünkü elimde bana kalan bir zaman ve birçok artı var . Size diyebileceğim şey şu bir günü planlayıp ilerlerseniz kafanızdaki karışıklıkların bir kısmından kurtulacaksınız. Eminim. Mesela bu planın içine erken kalkmayı koyun . Çoğumuz uykuyu seviyoruz ama fedakarlık yaparsak uykudan güzel şeyler keşfedebiliriz. Bunu unutmayın. Umm bu plan hakkında size birkaç taktik vereyim ilk bitireceğiniz şey dersleriniz olsun, dedim ya erken kalkın diye erkenden başlayın ders yapmaya inanın gününüzün yarısından fazlası size kalacak. Ve çok güzel bir yol katletmiş olacaksınız.

 Çoğumuz güzel bir üniversite güzel bir meslek istiyoruz ya da sadece olduğumuz mekandan ve kişilerden sonsuza dek kaçmak istiyoruz. Bunu yapabilmeniz için ise üzülerek söylüyorum ders çalışmanız lazım. Yoksa ne hayalini kurduğun üniversiteye gidebileceksin ne de etrafındakilerden uzaklaşacaksın en kötüsü ise geleceğinden vazgeçeceksin .Hepimizin gelecek kaygısı var . Neden bu kaygıyı yok etmeye çalışmıyoruz ve daha beter olmasını sağlıyoruz ? Bunu değiştirebileceğini biliyor olman gerek. Neden çabalamıyorsunuz? Lütfen ne siz geleceğinizden vazgeçin ne de ruhunuz hayallerinden ..

 Pek istediğim gibi bir yazı yazamadım üzgünüm belki başka bir zaman daha iyisiyle gelirim karşınıza.. Sizlere bir şey katabildiysem eğer cidden mutlu olurum. Sizleri seviyorum ve ne olursa olsun kendinizden ve hayallerinizden vazgeçmemenizi istiyorum.

         Peki kim bu büyük adımı atabilecek ve hayallerini gerçeğe dönüştürecek ?

dielate
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gülümsemeyi Unutma
Sonraki
Sokak Hayvanları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.