İçini Döken İçli Köfte

Kaynak belirtilmedi

Ne yazarsam yazayım nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Asıl sorunun bu olduğunu düşünerek bunu yazmak istedim ilk baş. Yazdığım haberler olsun, günlüğüm olsun ilk birkaç kelimeden sonrası geliyor ama mesele o işte, o ilk kelimeleri yazmakta.


Yazdığım haberler derken malesef mesleğimi yapamıyorum. Yazdığımdan kastım eğitim aldığım süreçte yazdığım haberler. Mesleği yapamıyor olmamda ki sebep ise yaşadığım şehir ve iş imkanları. 4 yıl boyunca okuduğum bölümü isteyerek seçmesem de sevdim, gerçekten sonradan bölümü sevdim. Mesleği yapmak için herhangi bir maaş beklentim de yoktu oysa ama nasiptir, kaderdir diyorum ve hayırlısı diyerek işsiz oluşumu burada da belirttiğime göre başka konulara geçebiliriz. 


Aslında yazmak istediğim çok şey var hatta her katogori için çok şey var diyebilirim. Ama galiba bugün işsiz oluşumdan bahsedeceğim. 

 

Yapmış olduğum başvurulardan hiç dönüş almayınca kendim için farklı alternetifler üretmek istedim. Durum öyle olunca da kocaman bir kafa karışıklığının içinde buldum kendimi. Hayallerimi kurcaladım, ne yapabileceğime baktım… Elimden çokta bir şey gelmediğini fark ettim. Zaman zaman umudumu yitirerek boşluğa düştüm belki de hala boşluktayım çünkü hala bir şey yapmış değilim. 


Hayallerim kısmına değinmek istiyorum; çok uçuk kaçık olmayan, hatta minimal düzeyde herkesin yapabileceği şeyler aslında. Lise döneminde hayalim küçük bir kafe açmaktı. Üniversite sınavıdır, tercihlerdir derken gazetecilik bölümünü okudum. Hayallerim, hedeflerim değişti. Hayata bakış açım değişti. Ben değiştim…


Bir gazeteci olarak izlemem gereken yolları oluşturamadan, etik ve ahlaki değerlere sadık kalarak kariyer basamaklarını çıkamadan, kafamda canlanan cool plaza girl olamadan ortada kaldım. 

Şimdiki şartlar doğrultusunda yeni bir yol çizme aşamasındayım ha bunu evde yattığım yerden hatta çoğunlukla Netflix izlerken yapıyor olabilirim. Ama bazen planlanan şeyler istediğimiz gibi gitmeyince, hevesimiz kırılınca olurya hani iştahsızlık hah bana da ondan oldu. Ayağa kalkmam gerek bunun farkındayım ki kalkacağım da ama biraz daha ağırdan alarak. 

Hayallerimden vazgeçmek istemiyorum, güçlü olmak istiyorum, mutlu olmak istiyorum, istediğim işi yapmak istiyorum… Aslında şöyle bir bakınca hepimizin istekleri bu dorultuda değil mi? Eminim çoğu insan hayatından memnun değildir yada işinden, yaşam standtlarından bir şekilde bir şeylerden memnun değildir yani ama bazen elden bir şey gelmez ne kadar çabalarsan çabala boşa kürek çekmiş olursun. 

Umudumu yitirmek istemiyorum ve vazgeçmemek için dileğimi tam dilemek istiyorum. Nice nice güzel yarınlara…

 

İçli Köfte
Yirmili yaşlarının başında ve çiçeği burnunda gazetecilik mezunuyum. Anlatmak istediğim çok şey var diye düşümdüm ve o yüzden buradayım.
Önceki
MATEMATİK ARAÇLARI NELERDİR

MATEMATİK ARAÇLARI NELERDİR

Sonraki
İnsan Hayatı Neden Sıradanlaştırır?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.