KENDİNİ KEŞFETME YOLUNDA İLK ADIM

Çok değişik bir serüvene çıkıyorum. Bu serüvenin nasıl biteceğini henüz bilemiyorum ama beni çok ama çok heyecanlandırıyor. Kendim için attığım en güzel adımlardan birisi olacak. Yeni merakım Mandala.

Mandala, Hint ve Budizm’de evrenin yapısını simgelediği düşünülen, ritüel ve meditasyon amacı olarak kullanılan büyülü bir dünya!

Evet yaşam döngümüz. Heryerde karşımıza çıkan çemberlerler!

Ben neden mandalayı merak ediyorum?

Bir mandalanın yaratılış maksadı görsel olarak ilgi çekerek, aklı ve tahrik edici düşünceleri hipnoz eder gibi içine çekmektir diyor bir yazıda. Gerçekten de öyle, ilk başta buna çok uzak oldum ama sonra o renklerin, şekillerin içinde kayboldum, kendimi aradım, buldum, kaybettim. Bilincimin açıldığını hissettim. Farkındalıklarımın yükseldiğini. Mandala ile meşkul olan zihnimin akışını  serbest bıraktım. RUHUMU SERBEST BIRAKTIM.

Bence mandalalar hayatımızın gelişen süreçlerini de sembolize ediyor. Oluşumuz, kişiliğimiz, yaşamımız ya da çevremizin değişim potansiyelinin her zaman mümkün olduğu düşünülerek; mandalalar farklılaştırılarak büyütülebilmekte ve bu da ayrı bir enerji veriyor.

Henüz çizdiğim mandalalar paylaşılacak seviyede olmadığı için yayınlamıyorum ama o günde gelecek. Belki de burada toplu meditasyonlar yapacağımız zamanlar da gelir!

yazar

Yazar: ZENDALA MANIA

Kendimi seviyorum, böyle başladım çünkü bunu geç farkettim... 25 senedir durmadan çalışıyorum, çok şükür hep sevdiğim şirketler de çalıştım. Artık emekliliğine gün sayan bir beyaz yakayım desemde gün değil yıl sayıyorum... genç sayılırım. Hayattan zevk almayı istiyorum, ailemi çok seviyorum. Yazmayı, okumayı ve paylaşmayı seviyorum...2020 de ki hayalim aktif bir yazma blogu açmak ve yazdıklarımı burada toplamaktı. Yeşim Cimcöz’ün Sanalyazı atölyesine bayılıyorum. Yazmak isteyen herkese tavsiye ediyorum...çok seveceğim yazılarım olması dileğiyle...

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.