KARŞILIKSIZ KÖTÜLÜK=İNSAN

Fotoğraf sahibi: Ioan-Dan Plesa (@Ioan-Dan Plesa on Pexels)

Bugün instagramda bir reels videosu gördüm.Kulakları kesilmiş bir yavru köpek..Patileri ile yanan canını kavramaya çalışıyor. Korku ve yaş dolu gözlerle etrafa bakınıyor. Çaresiz.. Yeter artık insanlık son bulsun dedirtiyor bakışları. 

  Bunu insan dışında hiçbir varlığın yaptığını düşünmüyoruz hiçbirimiz. Bir insan yavru köpekten ne iste?. Bundan nasıl zevk alabilir, şaşırarak ve iğrenerek izliyorum. Evet maalesef sadece izleyerek ve lanet ederek bir yere varmayı umuyoruz çünkü hala ülkemizdeki canlar insanoğlu ile aynı değere sahip değil, maalesef:(((

 Çok garip gerçekten. Ben de insanım ve bir insan hakkında böyle bir konuşma yapıyorum. Şeytan bile dünyadan çekip gidecek artık bana gerek kalmadı diye. 

Biz insanız arkadaşlar, şeytan değiliz. ŞEYTANLAŞMAMALIYIZ! Özellikle depremde,yangında, çığda kısacası felakete uğradığımızda yanımızda bulunan bu canlara, özel güçleri sayesinde sinir stres bırakmayan bu kedilere, verdiği meyvelerle sağlıklandığımız, oksijeniyle hayat bulduğumuz ve ekosistemiyle dünyayı çekip çeviren tüm canlılara karşı şeytanlaşmamalıyız. 

BU KADAR KÖTÜ OLMAYALIM!

Asliiiiii
Ben Aslı. 21 yaşındayım. Üniversite öğrencisiyim. Kitap okumayı, film izlemeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlar tanımayı seviyorum.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
5 ARKADAŞIN ORTALAMASI
Sonraki
Edebiyat ve Patates Turtası Derneği: İçinizi Isıtacak Bir Dönem Filmi

Edebiyat ve Patates Turtası Derneği: İçinizi Isıtacak Bir Dönem Filmi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.