5 ARKADAŞIN ORTALAMASI

Kaynak belirtilmedi

Ben bu teoriyi ilk önce severek takip etttiğim ortamlarda satılacak bilginin bir podcastinde duydum. Teori şöyle: en çok takıldığınız 5 arkadaşınız  seçiyorsunuz kafanızda, ve farkediyorsunuz ki hepsinden bir parça var bende ahdhahxaosoa. Sohbet havasında konuşmak istiyorum o yüzden kendi düşüncelerimi yazacağım. En çok takıldığınız 5 insanı düşünün mesela şuan. Telefon notlarına ya da bir kağıda, hiç yoktan aklınıza yazın bu isimleri. Bir düşünün siz bu insanlardan hangi özelliklerini aldığınızı düşünüyorsunuz. Büyük ihtimalle baskın bir şekilde aldığınız duygularınız elbette olacak. 

 

Böyle hissetmemek için elinizden geleni yapın.

Kendimden örnek vermek gerekirse öncelikle ben 5e çıkamıyorum. Ama 3 arkadaşımın da birçok özelliğini hayatıma geçirmişim. Mesela önceden aşırı önyargılı olduğum şeyleri mantıklı buluyorum ve hatta destekliyorum. Bu konuda arkadaşlarınızı iyi seçmek gerçekten çok önemli. Çünkü kesinlikle ister istemez onlardan çok etkileniyoruz. Çok mutluyum ki bu konuda beni hayal kırıklığına uğratmayacak mükemmel arkadaşlarım var.

Sizde böyle demek istiyorsanız çevrenizi iyice inceleyin. Size olumsuz etki eden insanlardan sessizce uzaklaşın. Çünkü anlamlı bir yalnızlık, boş bir kalabalıktan çok daha iyidir.

Başta bahsettiğim podcast linki: https://open.spotify.com/episode/4ajVUl8iuXxxGWPV1XRGGI?si=v1IqbK_1QbeI624OZwTE6g&utm_source=copy-link

klerligis
belki de hepsi lâfügüzaf
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Calculus’un Kurucusu Olan Gottfried Wilhelm Leibniz’in Hayatı

Calculus’un Kurucusu Olan Gottfried Wilhelm Leibniz’in Hayatı

Sonraki
KARŞILIKSIZ KÖTÜLÜK=İNSAN

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.