poz veren neon ışıklı kadın

Kadınlar İçin Evdeki Kıyafetlerle Kombin Yapmanın Sırları

Gardırobumda “giyecek kıyafet yok” diye düşünerek alışveriş çılgınlığına bir sürü ara vermeye ne dersiniz? Bunun yerine, zaten sahip olduğunuz giysiler ile kendinize yeni stiller oluşturabilirsiniz. Kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı, çanta ve aksesuarlarınızı yeniden kombin yapmanın tam zamanı. İşte, kadınlar için evdeki kıyafetler ile kombin yapmanın sırları:

Kadınlar İçin Evdeki Kıyafetlerle Kombin Yapmanın Sırları 

poz veren neon ışıklı kadın

1. Uzun Bir Bluz Altına Pantolon Giyin

Bu görünüm tekrar modaya dönüşüyor. Pantolonun pratikliği ve hareketliliği ile bluzun feminen görünümü bir arada. Desensiz ve dar kot pantolonları tercih ederseniz bluz üzerinizde daha gösterişli duracaktır.

2. Kot Pantolonla Ceketi Eşleştirin

Ceketi sadece ofiste giymeniz gerekmiyor. Randevu gecesi veya akşam yemeği için mükemmel, şık ve rahat bir görünüm sağlayan kot ve düz renkli tişört kullanın. Ayrıca ceketinizi, erkeksi ve feminen stillerden oluşan sevimli bir karışım için kısa ve şık bir elbise ile eşleştirebilirsiniz. Bir elbiseyle bir ceket giymek, pantolon ile birlikte giymekten biraz daha sert, daha kadınsı bir görünüm verir.

3. Farklı Ayakkabılar Deneyin

Kıyafetinizi normal spor ayakkabılarla giyiyorsanız, bir çift topuklu veya yarım botla kombinlemeyi deneyin. Normalde topuklu ayakkabı giyiyorsanız topuksuz veya babet ayakkabıları deneyin. Sadece ayakkabılarınızı değiştirmek bile kıyafetinize farklı bir görünüş katacaktır. Örneğin gri ya da siyah tonlarda bir kıyafeti canlandırmak isterseniz renkli topuklu ayakkabılar ve uyumlu bir çantayla bunu başarabilirsiniz.

elleriyle yüzünü kapatan kadın

4. Fularlarınızı Saç Bandı Olarak Kullanın.

İlkbahar ve yaz aylarında en sevdiğiniz fularlarınızı boynunuza takmanız sıcaktan dolayı zor olabilir. Ancak bunları modaya uygun kafa bandı veya saç kurdeleleri olarak yeniden kullanabilirsiniz. Basitçe kafanızın etrafına bir fular bağlayın ve saçınızı yukarı kaldırın. Bu stil, size enerjik bir görünüş kazandıracaktır.

5. Gömleğinizin Kollarını Kıvırın

Eski düğmeli tişörtünüzden bıktıysanız, gömleğinizin kollarını kıvırarak ve ilk birkaç düğmeyi açarak giymeyi deneyin. Bu, size sportif bir hava katacaktır. Gömleği bu şekilde rahat bir kot pantolon ya da randevunuz için şık bir etekle kombin yapabilirsiniz.

6. Gömleğizin Alt Kısmını Düğümleyin

Düğmeli gömleğinizi pantolonun içine sokmak yerine, son birkaç düğmeyi düğmelemeden bırakın ve gömleğin iki tarafını sıkıca düğümleyin. Daha düzgün görünmesi için bu düğümleri pantolonunuzun içine sokabilir veya daha bohem bir tarz için onları sarkık bırakabilirsiniz.

7. Eğlenceli Aksesuarları Düz Kıyafetler İle Birlikte Kullanın

Kıyafetiniz ne kadar sade olursa, kullandığınız aksesuarlar o kadar çok gösterişli olur. Renkli bir kemer, eğlenceli çoraplar, bir fular, sarkan küpeler, bir kolye, sevimli bir saat veya bir bileklik kıyafetinizi iyi bir şekilde tamamlayabilir. Ancak, bu aksesuarların hepsini aynı anda kullanmayın. Kıyafetlerinizi kombin yapmak için sadece bir veya iki parça aksesuar tercih edin. Örneğin; siyah kot pantolonunuza renkli bir kemer takın ve renkli ayakkabılar tercih edin. Ya da sarkan küpeler tercih ettiğinizde giyeceğiniz kıyafet daha resmi görünecektir. Diğer yandan, aksesuarlarınızın mutlaka takı olması gerekmez! Eğer bijuteri size göre değilse; saat, eşarp, kemer, saç bandı veya eğlenceli, renkli çoraplar tercih edebilirsiniz.

ağaca yaslanmış bluzlu kot şortlu genç kadın

8. Eski Kot Pantolonunuzu Yeniden Tasarlayın

Eski kot pantolonu tasarlamak nasıl bir fikir olabilir. Evdeki kot pantolonlarınızı kolayca tasarlayabilirsiniz. Makasla, kotunuzun diz bölgesinde birbirinden yaklaşık 0,5 cm uzaklıkta yatay yarıklar kesin. İki yarık arasındaki dikey mavi ipleri çıkarmak için cımbız kullanın. Mağazadan bu tarz kotlarda gördüğünüz gibi geriye sadece yatay beyaz iplikler kalacak. Ayrıca onların da güzel görünmesi için kot pantolonunuzu zımpara kağıdı ile ovalayabilirsiniz. Böylece dizleri yırtık kot pantolon elde edeceksiniz.

9. Kot Pantolonlarınızı Kesip Şort Haline Getirin

Bazı kot pantolonlarınızdan gerçekten bıktıysanız, onu güzel bir şorta dönüştürebilirsiniz. Bunun için ilk önce kotunuzu giyip ayna karşısında şortunuzun kesilmesini istediğiniz yeri tebeşirle işaretleyin. Ardından kotunuzu çıkarın ve işaretlediğiniz yerin yaklaşık 5,5 cm altından makasla kesin. Isterseniz alt kısmı katlayıp makas izini yok edebilirsiniz. Dilerseniz de bu şekilde bırakıp salaş bir tarzda giymeyi tercih edebilirsiniz.

yazar

Yazar: Nazlı Özer

Kız annesi

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.