Kadın futbolcu olmak istermiydiniz?

     Biliyomusunuz bi kadın futbolcu olmak çok isterdim. Futbol oynuyorum , okuldaki maçlara katılıyorum , hatta pandemi öncesi il birinciliğimiz bile var ama korona virüs sebebiyle kaldı . Ama ben hiç bi zaman hayallerimden vazgeçmedim . Eminim ki ben gibi futbolcu olmak isteyen birsürü kız vardır. Evet bu aralar biraz antramanlarımı boşladım, yediğim şeylere dikkat etmeden yesemde , bi kaç kilo alsamda bu benim kararımı etkilemez . 

  Bazen aileler işin içine girebiliyolar. mesela benim ailem . Futbol oynamama pek hoş baktıklarını söyleyemem.Ben bi kaç kez bacağıma ağır darbeler yedim ve hala oralara en ufak bişey çarptığında canım çok acıyo ,fakan bu benim bacağımın en iyileşmiş hali .Bacağım şiş ve morarmış şekildeyken maçlara katıldım ve bir stoper olarak kaleye bi tane top bile geçmesine engel olmak için elimden geleni yaptım . Başardımda hiç gol yemedikk. Ailem kalıcı sakatlıklar edineceğimi düşünüyorlar ve benim için korkuyorlar , onları anlaya biliyorum ama ben kendime dikkat ediyorum ve sakatlanmamak için elimden geleni yapıyorum. Ve işte çevremden duyduğum ve en nefret ettiğim cümle KIZLAR FUTBOL OYNAMAZ, KIZLAR EVDE İŞ YAPAR ” bunu anlamıyorum. Bir kız,bir kadın hayalindeki herşeyi başarabilir . Yeterki siz onlara engel olmayıp arkalarında durun .

   Futbola 5. sınıfta başladım . biraz geç kaldım. hala da kalıyorum. Ama futbol seçmelerine girmek çok istiyorum , tabi babam izin verirse. Eğer futbolu parası için seviyosanız ?  bence hiç sevmeyin ve yapmayın o işi . Sadece futbol değil bütün işlerde sevilerek yapılmalıdır. Zaten yaptığınız işi sevmiyosanız onu yaparken mutsuz olacağınızdan aldınız parayı mutlu bir şekilde harcayamazsınız. Futbol yazın kışın yapılması geren antramanlarıyla tam bir işkencedir. Bu süreçte hata yaparız.hata yaptıkça öğreniriz , her hata bizi doğruya götürür. bu işi severek yapmazsanız ,yaptığınız hatalardan da ders çıkaramazsınız. Çünkü hoşunuza gitmeyen bişey sizin pek te umrunuzda olmaz. Bu yüzden futbolu ondan bundan görüp yada geliri fazla olduğu için değil sevdiğiniz için yaparsanız daha başarılı olursunuz.

   Eğer futbolcu olmak istiyosanız kendinizin bir beslenme ve antraman programı olması lazım. ve ayrıca uyku bir futbolcu için en önemli şeylerden birisi. 

  Kadınlar başaramaz diyenlere inat çok iyi bir futbolcu olacağım. Sadece ben değil sende kadın bir futbolcu olabirsin.” HİÇ BİRŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL”Sadece sen iste yeterki . kadın futbolcu olmak isteyenler yorumlara bende kadın futbolcu olmak istiyorum yazarak futbol hakkında merak ettiklerini sorabilirler . ( sadece kadınlar değil erkeklerde futbol hakkında merak ettiklerini sorabilirler) 😉

yasemin-atasan
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mükemmel Sevgili Olmanın 5 Altın Kuralı
Sonraki
Sadece erkek değil aynı zamanda kız futbolu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.