Evden Çıkmadan Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar için İŞKUR’dan İş İmkanları

Evden Çıkmadan Bir Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar İçin İŞKUR’dan İş İmkanları

Evinde çocuklarını büyütürken aynı zamanda evden çıkmadan çalışarak ek gelir elde etmek isteyen pek çok kadın var. Ek gelir elde etmek isteyen bu pek çok kadın için paketleme vb. işleri oturdukları yerden para kazanmaları için, ev hanımlarına destek kapsamında İŞKUR birçok iş imkânları sunuyor.

Evden Çıkmadan Bir Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar İçin İŞKUR’dan İş İmkanları

İŞKUR’dan Ev Hanımlari için İş Fırsatları

Günümüzde pek çok kadın aile bütçesine katkıda bulunmak ve kendi paralarını kazanmak istemelerine rağmen evlerinde bulunmak ve çocuklarıyla ilgilenmek durumunda kalmaktadır. Bu yüzden; aile bütçesine katkıda sağlamak, mutfak masrafları dahi çıkarmak isteyen ve aynı zamanda da boş vakitlerini etkili bir şekilde değerlendirmek isteyen bütün ev hanımları İŞKUR’un sunmuş olduğu iş hizmetlerinden yararlanabilmektedir. İşte biz de bu iş hizmetlerinin neler olduğu, nasıl bulabileceğinizi ve çalışma şekilleri, ödeme alma şekli gibi pek çok bilgiyi sizin için derledik.

İş ve İşçi Bulma Kurumu İŞKUR; ev hanımlarına maddi katkı olması, kadınları sosyal hayata katmak ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları desteklemek amacıyla, evden çıkmadan, boş vakitlerini değerlendirerek yapabilecekleri paketleme işleri, çorap işleri, hediyelik eşya işleri gibi küçük el emeği gerektiren ek işler sağlamaktadır.

Önerilen İçerik: Neden Hobi Edinemiyoruz?

Yan Gelir Elde Etmek İsteyen Ev Kadınları için Önemli Bir Destek

Ev hanımlarının aile bütçesine katkı sağlamak ve günlük cep harçlıklarını çıkarmak için sürekli olarak ek iş arayışı içerisinde olduğunu ve bu bağlamda, nikah şekeri paketleme, boncuk dizme, tespih dizme, hediyelik eşya paketleme gibi özel şirketlerin sağladığı evde iş imkanlarına başvurduklarını ancak çoğu kez bu gibi firmalardan paralarını alamayarak dolandırıldıkları ya da emeklerinin tamamen boşa gittiğinin bilincinde olan İŞKUR, 2019 yılında da kendi bünyesinde sunduğu ek iş imkanlarıyla  evde oturan hanımların günlük bir kaç saat çalışma sonucunda hatırı sayılır bir yan gelir elde edebileceği ek iş imkanları sunuyor.

Evden Çıkmadan Bir Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar İçin İŞKUR’dan İş İmkanları

Peki, İŞKUR’un hanımlara yönelik sunduğu evde iş imkânlarından en yaygın olanları hangileri? 

Evde Galoş ve Bone Paketlenmesi İşi

Diş hekimi ve muayenehanelerden tutun, anaokullarının girişlerine, hizmet sektöründeki kişilerin insanların evine girerken kullanım alanlarından tutun daha pek çok çeşit alanda kullanılan mavi renkli plastik galoşlar iç içe geçirilerek poşetlenerek satılmakta ancak tabi ki bu şekilde üretilmemektedir. Kuaförlerden spa salonlarına yine pek çok alanda kullanılan plastik bonelerin ve galoşların aynı hijyenik şekilde paketlenmesi gerekmektedir.

Evden Çıkmadan Bir Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar İçin İŞKUR’dan İş İmkanları

Fakat bone ve galoş paketleme işi manuel olarak yapılmakta ve el oyalayan işler arasında görülmektedir. Neredeyse her alanda her firmada kullanılan bu ürünlerin yapılması için ev hanımlarına ek iş olarak verecek yaptırılan ve hem hanımların hem de firmanın kazanmasını sağlayan bir kazan-kazan durumudur. İŞKUR firmasının ilgili sitesinde, evde galoş ve bone paketleme ile ilgili pek çok iş ilanına denk gelebilir, bu işten de ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Nikâh Şekeri Paketleme İşi

Nikâh şekerleri çeşit çeşit süslenerek ve paketlenerek düğünlerde gelen konuklara dağıtılmaktadır. Nikâh şekerlerinin güzelliğini veren de el işçiliğidir. Bu bir iş kolu olabilecek bir fırsat yaratmıştır. Ev hanımlarımız ve işsiz evde oturan genç vatandaşlarımız için nikâh şekeri paketleme işi gayet rahat ve keyifle yapılabilecek bir iştir. Ayrıca sayıca fazla üretilmesi gereken bir ürün olduğu için nikâh şekeri paketleme işi eve gelir getirecek bir üretimdir.

Evden Çıkmadan Bir Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar İçin İŞKUR’dan İş İmkanları

Ülkemizde pek çok düğün ve nikâh organizasyon şirketleri ve kişisel organizasyonunu yapan düğün sahipleri tarafından tasarım paketli nikâh şekeri ihtiyacı artmıştır. Bu organizasyonlar da nikâh şekeri paketleyecek kişilere ihtiyaç duymaktadırlar. Ev hanımları da her ay talep eden kişiler ve firmalar için evde nikâh şekeri paketleyebilir ve bu işten bir gelir elde edebilirler.

Önerilen İçerik: YouTuber Olmak İstiyorum Diyenler için: Başak Kablan ile Özel Röportaj

Evde Cetvel Seti Paketleme İşi

Boş zamanlarınızı en kazançlı bir biçimde geçirebileceğiniz evde ek iş imkânlarına şimdiler de evde cetvel seti paketleyerek para kazanma sektörü eklenmiştir. İş aslına bakarsanız gayet kolaydır. İşi ilk aldığınızda hangi cetvelleri koymadığınız gerektiği açısından zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Evden Çıkmadan Bir Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar İçin İŞKUR’dan İş İmkanları

Ancak bu zorluk ve acemilik süresi birkaç gün içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır. Çünkü yaptığınız işle birlikte elleriniz daha da pratikleşecek hangi materyalin eksik olduğunu anlayabilecek; bir paketi saniyeler içerisinde tamamlayabileceksiniz.

Evde Çorap Paketleme işi

Aile ve ev ekonomisine muazzam katkı sağlayan evde yapılan ek işlerin maaşları oldukça dolgundur. Fabrikalarda patron zorlaması olmadan, kendi evinizde televizyon karşısında bile yapabileceğiniz bu ek işler hem maddi açıdan hem de boş vakitlerinizi gayet güzel bir şekilde geçirmeniz durumundan dolayı oldukça avantajlıdır. Evde çorap paketleme işi ise evlere verilen ek işler arasında en kolay iş olarak yerini almıştır.

Evde Küpe Arkası Paketleme işi

Bu evden ek iş sektörlerinden birisi de evde küpe arkası paketleme işidir. Herkes biliyordur, bijuterilerde, giyim mağazalarında veya pazarlarda satın almış olduğunuz küpeler özenle hazırlanmış bir karton ile daha doğrusu kutu ile müşterilere sunulmaktadır.

Tabii bu iş fabrikalara göre meşakkatli ve detaycı bir iştir. Fabrikalarda asla zaman kaybedip üretim hacmini düşürmek istemezler. Tam bu noktada bijuteri firmaları ve takı fabrikaları bu küpe arkası paketleme işini evlere ek iş olarak vermektedirler.

Evde Takma Tırnak Paketleme işi

Estetik sektörünün ve güzelleşme sektörünün en revaçta olduğu bu yıllarda birçok yeni iş kolu ortaya çıkmıştır. Yeni ürün kategorileri dolayısı ile ortaya çıkan bu işlerden birisi de takma tırnaklardır. Tırnaklarının kısalığından dolayı şikâyetçi olan kadınlar, tırnaklarından dolayı sağlık problemi yaşayan kadınlar ve daha birçok sebepten dolayı takma tırnak kullanan bayan sayısı bir hayli fazladır. Bu takma tırnaklar Gratis, Rossman, Eve gibi birçok kozmetik marketlerinde belirli sayılar dâhilinde satılmaktadır.

Tabi daha bunlar gibi pek çok iş hizmetleri de mevcut:

  1. Sabun Kutulama
  2. Poşet Katlama İşi
  3. Bitki Çayı Paketleme İşi
  4. Ceviziçi Paketleme İşi
  5. Mandalın Montajlanması ve Paketlenmesi İşi
  6. Tel Toka Paketleme
  7. Evde Gömlek Yakasının Dikilmesi İşi şeklindedir.
  8. Peçete Halkası Yapma İşi

Peki, Bu İş İmkânlarından Kadınlar Ne Kadar Kazanabilir?

Tam bir rakam söylemek mümkün olmasa da, ortalama günlük 3-4 saatlik bir ek iş karşılığında, aylık 300 ila 600 TL arasında bir ek gelir elde edebilirler. Tabi eğer daha fazla çalışmak isteyen kadınlar için 2.000 liraya çıkabilenler de mevcuttur. Bu sayede; evden çıkmadan kendi kişisel ihtiyaçlarınızı giderebilir, mutfak masraflarınızı, belki çocuğunuzun okul harçlığını, öğle yemeği parasını ya da servis ücretini kazanabilirsiniz.

Evden Çıkmadan Bir Gelir Elde Etmek İsteyen Tüm Kadınlar İçin İŞKUR’dan İş İmkanları

İŞKUR Evde Paketleme İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR evde iş imkânı fırsatından yararlanmak isteyen ev hanımları ilgili ilanın yayımlanması ile beraber kendilerine en yakın İŞKUR şubesine giderek İŞKUR evde ek iş başvuru formu dolduracak.  Bu form doldurulurken formu dolduran ev hanımının eğitim sertifika belgeleri meslek danışmanı tarafından kayıt edilecek.

Bunun ardından iş başvuru formu dolduran kadının cep telefonu ve iletişim bilgileri kayıt edilecek. Ardından sisteme giren iş bilgileri sürekli olarak oluşturulan havuzda uygun nitelikleri olan kadınlarla eşleştirilecek ve bu kadınlara SMS ile kısa mesaj gönderilerek işler gönderilecek. Ev hanımı bu işleri yaptıkça iş başı para kazanacak.

Siz de evde hem bir şeylerle meşgul olmak hem de para kazanmak isteyen ev hanımlarındansanız hemen İŞKUR’un sitesine girerek kendinize uygun iş ilanlarına göz gezdirebilirsiniz!

Önerilen İçerik: Sosyal Hayatınız için 5 Etkili Para Biriktirme Yöntemi


İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
9 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Paylaşmadan Duramama Hastalığı: Bilinmeyen Aksiyonun Değersizliği Nedir?
Paylaşmadan Duramama Hastalığı: Bilinmeyen Aksiyonun Değersizliği

Paylaşmadan Duramama Hastalığı: Bilinmeyen Aksiyonun Değersizliği Nedir?

Sonraki
Bilim Kurgu Filmi Değil Gerçek: Drone Taksi İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi
Bilim Kurgu Filmi Değil Gerçek: Drone Taksi İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Bilim Kurgu Filmi Değil Gerçek: Drone Taksi İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.