İş Hayatına Adım At; Kariyerine Yardımcı Olacak Uygulamalar

Fotoğraf sahibi: fauxels (@fauxels on Pexels)

 

Kimimiz eğitimimizi bitirmeden, kimimiz ikisini aynı anda yürütüp, kimimiz ise eğitim hayatımız bittikten sonra tanışır iş dünyası ile. Sorumluluk sahibi her birey hayatını idame ettirmek ve daha iyi bir noktaya gelebilmek için çaba sarfeder, tabi önemli olan kendimizi mutlu ve rahat hissettiğimiz bir iş ortamında çalışmaktır. Bu iş ortamını bulmak içinse gerek yakın çevremize haber salarız gerek çıkıp dışarda ararız. Peki ya cebimizde dünyaları sığdırdığımız telefonlarımız? Bu yazımda kariyer yolculuğunuzun başında sizlere yol gösterecek ve insan kaynaklarının en çok kullandığı üç uygulamayı paylaşacağım.

 

 

KARİYER.NET

İş hayatınızın vazgeçilmez bir yardımcısı olacak olan kariyer.net platformuna öncelik vermek istedim zira sitenin namını duymayan yoktur diye umuyorum, duyan duymayana iletsin. İş arama temposuna girmişseniz telaş yapmanıza gerek yok hemen kariyer.net üzerinden bir hesap oluşturun ve size önerdiği adımları izleyin, platform üzerinden oluşturacağınız cv ile bir çok ilan arasından istediğiniz işe kolayca başvuru yapabilecek ayrıca cvnize bir çok firma ulaşım sağlayabilecek yani siz başvur yapmamış olsanız bile aday havuzundan size ulaşmaları çok zaman almayacaktır. Oluşturduğunuz cvyi kaydedip başka firmalara gönderim sağlayabilirsiniz, iş alarmı oluşturup uygun bir ilan açıldığında sizlere hemen bilgi verilir gibi bir çok özellik, uygulamanın ganimetleri saymakla bitmez hemen linke tıklayıp yapabileceklerinizi görebilirsiniz.

https://www.kariyer.net/

 

SECRETCV

İşe alım yapan bir çok firmanın kullandığı bir diğer platform ise secretcv. Site üzerinden güzel bir cv oluşturabilir ve alanınıza göre istediğiniz bir iş için başvuruda bulunabilirsiniz. Oluşturulan binlerce ilan arasından seçim yapabilir dilediğinizi değerlendireblirsiniz. Sistem olarak kariyer.net ile benzerliği bulunan platformda iş arayışınıza son verebilirsiniz. Kolay arayüzü ile kriterlerinizi filtreleyebilir ve istediğiniz işi bulabilirsiniz. İş bulmanız size çok uzak değil linke tıklayıp yakınlaşın. 

https://www.secretcv.com/

 

LINKEDIN

Sosyal bir platform olan linkedIn iş hayatınızın bir instagramı gibidir. Uygulama içerisinde bir çok firmanın çalışan profillerine ulaşım sağlayabilir dilediğiniz ile bağlantı kurabilirsiniz. Firmalara ulaşmak bu kadar kolay olmamıştı, aklınızdaki bir firmanın hesabına girip neler paylaştığını hangi pozisyonlar için aktif olarak işe alım yaptığını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Açılan ilanlara başvuruda bulunabilir ve mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Şirketler tarafından düzenlenen tüm etkinlikler hakkında bilgi sahibi olabirsiniz. İş arasın veya aramasın özellikle her üniversite öğrencisinin aktif olarak kullanmasını önerdiğim yegane uygulamadır şiddetle tavsiye ederim. Bağlantı linkine tıklayarak kolayca erişim sağlayabilirsiniz, hadi durmayın.

https://tr.linkedin.com/

 

 

Aradığınız işe ulaşmanız bu uygulamalar ile çok kolay. Günümüzde iş aramak, bulamamak ve bundan doğan geçim sorunları nedir çok iyi bilirim, nasibimiz nerdeyse biz ordayızdır tabi nasibimizi bulmak için çaba göstermemizde şarttır. Eğer sürekli iş arayıp bir türlü bulamıyorsanız nasibiniz daha sizi bulamamış demektir, Allah bekletiyorsa güzelleştiriyordur. Siz inanın, pes etmeyin ve aramaya devam edin. İşinizin bol olduğu güzel günlerde görüşmek dileğiyle hoşçakalın..

 

 

 

 

İrem Çınar
Henüz 21 yaşında hayatın başında..
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnsanda Kuduz Ölümü Nasıl Gerçekleşir? (18+ Video)
kuduzdan ölen adam

İnsanda Kuduz Ölümü Nasıl Gerçekleşir? (18+ Video)

Sonraki
SELFİSH AND GENEROUS

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.