İnternetin Tenha Sokakları

Selamlar dostlar. Bugün her zamankinden farklı bir yazıyla karşınızdayım. Tüm dünyada her geçen gün interneti ve sosyal medyayı kullanan insanların sayısı hızla artmakta. Teknoloji çağında yaşadığımız artık herkes tarafından kabul görmüş bir durum. Peki interneti doğru şekilde kullanıyor muyuz? Ya da ne kadar faydalı kullanıyoruz? Bugünkü yazımda internetin bize sunduğu fakat bizim bihaber olduğumuz, faydasını göreceğinizi düşündüğüm birkaç site ve eklentiden bahsedeceğim. Hadi buyurun yazıya geçelim. 🙂

  • NETFLIX PARTY 

Netflix’te artık tek başınıza bir şeyler izlemekten sıkıldınız mı? O halde Netflix Party eklentisi tam size göre. Chrome’a ekleyeceğiniz Netflix Party eklentisi ile artık arkadaşlarınızla beraber Netflix’te bulunan istediğiniz dizi ve filmi aynı anda izleyebilir, sağ tarafta çıkan sohbet paneli yardımıyla da film sırasında arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Eklenti minicik ve kullanımı da oldukça basit. Öncelikle “netflixparty” sitesini Chrome’da açıp eklentiyi yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra Netflix’e girip istediğinizi içeriği oynatmaya başlayın. Sağ üst tarafta uzantılarda aktif olan Netflix Party simgesine tıklayın ve “Start The Party” butonuna basın. Çıkan linki kopyalayın ve partiye katılmasını istediğiniz arkadaşlarınıza gönderin. İyi seyirler.

https://www.netflixparty.com/

  • GAZETELERDEN TARİHE BAKIŞ 

Tarihe ilginiz var ama elinizde kaynaklar mı yok? Önemli bir olay hakkında bilgi almak istiyorsunuz ama ulaşamıyor musunuz? O zaman ihtiyacınız olan site burası. 1928-1942 yılları arasında ülkemizde yayınlanan gazetelere gün gün ulaşabileceğiniz bu site oldukça kullanışlı ve basit. İstanbul Üniversitesi tarafından desteklenen sitede 18.422 adet gazete yer almakta.

http://nek.istanbul.edu.tr:4444/ekos/GAZETE/

  • VOCALS REMOVER

Çok beğendiğiniz bir şarkıya karaoke mi yapmak istiyorsunuz? Ya da müziğini çok beğendiğiniz ama yorumlayan kişiyi beğenmediğiniz bir şarkı için “keşke sadece müziği olsaydı” mı diyorsunuz? O halde buyurun bu siteye. Şarkıyı yüklüyorsunuz, dönüştürülene kadar azıcık bekliyorsunuz. Ve sonra müziğiniz sözsüz bir biçimde dinlenmeye hazır. Fakat aynı kalitede olmayacağını da belirtmek isterim.

https://www.remove-vocals.com/paywall/?side=instru&oip=eNqzsNAzMjLTMzQ01DM2BQASKwKQ

  • TINEYE 

“Yaa bu resim iyi, güzel de kalitesiz beee” diyen arkadaşlarım, bu eklenti sizin için. Chrome’a eklediğiniz bu eklenti sayesinde seçtiğiniz görselin internet üzerindeki en kaliteli haline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken görselin üzerine sağ tıklayıp “TinEye ile Resmi Ara” butonuna basmak.

https://chrome.google.com/webstore/detail/tineye-reverse-image-sear/haebnnbpedcbhciplfhjjkbafijpncjl

  • PLAYLISTBUDDY

Bu site ile Spotify’daki çalma listelerinizi Youtube’a aktarabilirsiniz.

https://playlistbuddy.com/

Yüksel Gültekin
23'ist
24 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Soğuk bir kış gününden…

Soğuk bir kış gününden…

Sonraki
Harika bir gün

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.