İnteraktif Videonun İş Hayatına Etkisi

İnteraktif Videonun İş Hayatına Etkisi

Netflix Bandersnatch’i yayınladıktan sonra interaktif video, halihazırda elinde bulunan gücü daha da artırdı. Bireysel kullanıcılar ve özellikle kurumsal firmalar, interaktif videonun bu gelişmesinin farkına vararak, sektörlerine uygun interaktif video üretmek için kolları sıvadı. E-öğrenme, oyunlaştırma, satış-pazarlama, eğlence, marketing ve daha birçok sektör, bu yeniliğe ayak uydurmazlarsa geride kalacaklarının farkındalar. 

Nasıl mı?

İnteraktif Videonun İş Hayatına Etkisi

Seçici İzleyici Kitlesi

Sektörler için hedef kitle olan bireyler, günlük hayatın temposu ve gerek internet ortamındaki içerik yoğunluğunun gerekse sokaktaki bilboard, afiş, video yoğunluğunun içerisinde artık vakit ayıracağı içerik için seçici davranıyor. Seçici olan için ise dikkat çekici içerik olması çok önemli. İnteraktivite tam bu noktada devreye girerek hedef kitleye, izleyecek olduğu videoyu yönetmesini teklif ediyor. Böyle bir imkana kim hayır diyebilir ki?

İnteraktif Video Üreticileri Aranıyor

Bu cezbedici teklif tüm sektörleri etkileyerek hedef kitleyi var olan kilit noktasından üst noktaya çıkartıyor.

Durum böyle olunca interaktif video üreticileri aranan kişiler olmaya başladı. Gerek interaktif video yapım hizmeti veren şirketler gerekse interaktif video platformlarını satın alan kurumsal firmalar içeriklerini üretecek olan çalışanlar aramaya başlıyorlar. BÖTE (Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi) Bölümü ve Sinema ve TV Bölümü mezunları ilk akla gelen bölümler olmaya başladılar. Hatta dünyada öne çıkan interaktif video platformları arasından yerli olan Cinema8 adındaki firmanın üniversitelerde interaktif video yapım dersleri vermeye başlayacağı konuşuluyor. Planları hayata geçerse, böyle bir eğitimin Türkiye’de alınıyor olması, yurt içinde ve yurt dışında yeni mezunların işe alımlarında da etkisi olabileceğini gösteriyor.

Yasemin Kahraman
İnsan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Anlamdaş Duygular, Anlamsız Düşler
Sonraki
Birkaç Nokta…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.