İlk ve Son Dizi İncelemesi

Başrollerini Salih Bademci’nin ve Özge Özpirinçci’nin paylaştığı “İlk ve Son” 25 Ağustos itibariyle BluTV’deki yerini aldı. Fragmanı ile heyecanlandıran dizinin ilk 3 bölümü yayınlandı. Kalan bölümlerin ne zaman yayınlanacağı ise hala belirsiz. Damga vuran fragmanı ve cesur sahneleriyle merak uyandıran diziyi incelemeye başlayalım.

Dizinin Konusu Nedir?

Dizi, Deniz ve Barış arasındaki aşkın başlangıcı ile sonu arasında yaşananları anlatan etkileyici bir hikayeyi gözler önüne seriyor. Tanışmaları ve boşanmaları arasındaki o süreci ilmek ilmek işleyen hikaye yer yer göz doldurabiliyor. Deniz oldukça özgür ruhlu, başına buyruk, kalıplara sığmayan kadın karakter. Barış ise duygusal, sevdiği için gözünü karartabilen nahif bir erkek. Salih Bademci rolünü oynamamış resmen yaşamış desek yeridir. Özge Özpirinçci’nin de Salih Bademci’den aşağı kalır bir yanı yok. Hem güzelliği hem de performansıyla büyüleyen Özpirinçci kalitesini konuşturmuş. Salih Bademci’nin devleşen oyunculuğu ise ekrana kilitlerken karizması da bir o kadar büyüleyici bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

İlk ve Son dizisinde efektler ve çekimler görsel açıdan tatmin edici. Tanışmalarından ayrılıklarına kadar olan süreç zaman geçişleriyle aktarılmış. Bu durum aslında olaylara daha farklı bir perspektiften bakmamızı sağlıyor. İlk başta imrenilen bir aşkın zaman içinde yıpranmasını gözler önüne seriyor. Birbirlerine ilaç olan iki insanın zamanla birbirlerine nasıl zarar verebildiklerini görüyoruz.

Öte yandan dizide mantık hataları da yok değil. Dizinin ilk bölümünde karakterler “La Bize Her Yer Angara” şarkısı ile sahilde oyun oynuyorlar ve tarih 2011 olarak belirtiliyor. Fakat bu şarkının çıkış tarihi 2013. Yine aynı sahnede çalan Cem Adrian ve Hande Mehan düeti olan “Sen Benim Şarkılarımsın” parçası da 2018 çıkışlı bir parça. Fakat dizinin, çekimlerin ve oyuncuların güzelliği göz önüne alınınca bu sadece ufak bir hata olarak yer alıyor.

Her bölümü yaklaşık olarak 1 saat olan 3 adet bölüm şu anda BluTV’de bulunuyor. Dizide yer yer cesur sahneler bulunuyor. Duygusal anlamda tatmin eden detaylar ve insanı düşünmeye sevk eden detayları ile İlk ve Son dijitalde yer alan diziler arasında övgüyü hak edecek bir yapım.

Kaybedeceğinizi bilerek yola çıkın.

İyi insanların kötü evlilikleri.

Eylül
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Acı etkisi
Sonraki
Çin işgali Altında Yaşayan Zhuanglar Taylarla Akraba

Çin işgali Altında Yaşayan Zhuanglar Taylarla Akraba

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.