50 Yıldır Her Gün Big Mac Yiyen Adam: Donald Gorske

Amerika’da Wisconsin eyaletinde yaşayan Donald Gorske, geçtiğimiz salı günü, her gün Big Mac yiyişinin 50. yıl dönümünü kutladı. İnanması zor evet ama hala yaşıyor kendisi 🙂

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre Gorske, son 50 yılda sadece 8 gün bu ritüeli es geçti ve bu süreçte bazen günde 2 Big Mac yedi. 1972’de ilk big mac’ini yiyen ve “Bir şeyi sevdiğimde ona daima bağlı kalırım” diyen Gorske, 50. yıl dönümünü kutlamak için Wisconsin’deki McDonald’s şubesine gitti.

donald gorske mc donalds big mac

Fond du Lac’taki bu şube, Gorske’nin 1972’de ilk kez Big Mac yediği McDonald’s restoranıydı.

Kendisiyle birlikte kutlamaya gelen Guinness ekibine demeç veren fast food hayranı, 1972’de hissettiklerine atıfta bulunarak, “O an ‘Muhtemelen hayatımın geri kalanında da bunları yiyeceğim’ dedim” ifadelerini kullandı.

Daha önce verdiği bir röportajda “15 bininci Big Mac’inde kalp krizinden öleceğimi söylemişlerdi, şimdi 30 binin üzerindeyim” diyen Gorske, “Hâlâ hayattayım. Yediğiniz yemeklerle bir ilgisi yok. Bu, hayat tarzınızla ilgili. Eğer tembelseniz muhtemelen çok kilo alırsanız. Ben çok aktif olduğum için çok kalori yakıyorum.” açıklamasında bulunmuştu.

McDonald’s şubesi de şubenin girişine Gorske için “50 yıllık Mac’ler için Tebrikler Don” notunu düştü.

donald gorske big mac

“Muhtemelen hayatımın geri kalanında her gün Big Mac yiyeceğim”

1999’da 15 bin 490 Big Mac yedikten sonra ‘dünyanın en fazla Big Mac yiyen insanı’ rekorunu kıran Gorske, 2021’de Guinness’in açıkladığı verilere göre bu sayıyı 32 bin 672’ye çıkardı.

Gorkse’nin hikâyesi, 2004 yılında fast food’un zararlarını konu alan ‘Super Size Me’ belgeselinde yer almıştı.

Gorske, salı günü Guinness’e verdiği röportajda da; 1972’de ilk big mac’i yediğinde “Muhtemelen hayatımın geri kalanında her gün Big Mac yiyeceğim.” dediğini söylüyor.

Bu da sınırları aşıp big mac yiyen Donald’ı dövme yaptıran bir çılgın.

cringefest
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HUMAN-BELGESEL
Sonraki
Bu nasıl düpedüz bir yol?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.