14.Gün Ders, Ders ve Ders…

Bıktım. Başlıktan da anlaşıldığı gibi ders çalışmaktan bıktım. Neden LGS var ki? Keşke Amerika’da ki ya da Dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip olan Finlandiya’da ki gibi ortalama ders notları ile alınsa. İllahi saçma sapan olan ve adına ”yeni nesil soru” denen sınavları olmak zorundayız.

Ama en azından dün akşam Recep Tayip Erdoğan uzaya uydu göndereceğimizi söyledi. Fakat bu sefer Amerika değil, biz kendimiz fırlatacağız! Her ne kadar daha önemli konularda eksikliğimiz olsa da uzaya kendi uydumuzu kendimiz göndermemiz büyük bir gelişme. Ayrıca Dünyada ki en büyük bor rezervine sahibiz, yani bildiğim kadarıyla bor ile uzay mekiği yakıtı yapılabiliyor.

Bence Türkiye maden ve şirketler konusunda çok yanlış yönetiliyor. sahip olduğumuz madenleri başka ülkelere satıyoruz. Mesela İzmir’de bir tane madeni Kanada yönetiyor. Kanada nerede İzmir nerede?

Ayrıca sahip olduğumuz şirketlerin bazılarını da Katar ve benzeri ülkelere satıyoruz. Neyse bu konuyu kapatıyorum çünkü bu konular bir 8. sınıf öğrencisini ilgilendirmez(!).

Bu gün için pek iyi bir haberim yok fakat kötü haberim de yok. Bu gün 35 sosyal, 30 paragraf, 35 Türkçe ve 40 Matematik sorusu çözmem gerekiyor fakat matematik çözerken acayip sıkılıyorum.

Keşke dediğim gibi ortalama ile alınsaydı. Şuan da ortalamam 99,675 gibi bir şey. Ortalamam hiç bir zaman 90 ın altına düşmedi. Hep takdir aldım. Ama yeni nesil soru saçmalığı ile deneme sınavlarından 350 yapıyorum ve bu iyi bir lise için yeterli değil.

Sanırım bu günlük bu kadar…

Benim Yazarlığım
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tarihin Aydınlık Yüzünde Müslümanlar Karanlık Yüzünde Batı Ve Avrupalılar.
Sonraki
TUTARSIZ YAŞAM

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.