İLK BLOG YA DA GÜNLÜK :)

Bu yüzden korkma ve şüphe duyma.Hayat, arada ayrı hayatların aynı yaşanmışlıklarına denk gelebilir. (Arya riter)

ilk önce merhaba ben Arya,

Hoş geldin dediğinizi duyar gibiyim bu yüzden hoş bulduk 🙂 .  Belli bir kategoriye uyabilecek miyim bilmiyorum ama aklımdan geçen çok fazla şey olduğunu bilmenizi ve yazılarımda bunu görebileceğinizi temin ederim. Bu yazılarımın ne kadarı bilimsel ne kadarı kişisel ya da ne kadarı bir günlükten kopma bir duygu patlamasını ifade edecek göreceğiz.

Çoğunlukla duygu patlamalarımı size sunacağım sohbet eşliğinde olmasını yeğlerim biraz fikir belki yardım psikolojik olarak teselli falan ne derseniz yani mutlaka yorumlara çökün. Bunu yaparsanız sizi çok seveceğimi bilin yapmasanız da sorun değil yine de severim.

Bugün karmaşanın ve şüphenin doruklarına çıktım nasıl derseniz ben bir yazarım. Duygusal olarak buna hazır hatta başlamış ama nedense devamını getiremeyen lakin fikirlerini olaylar eşliğinde kağıtlara dökebilen biriyim yine böyle kağıtlarla haşır neşirken ablamdan fikir alışverişi için bilgi istemiştim. Bana ufak fikirler sunan ama hikâyelerin sadece bana bağlı olduğu bir yazı yazıyorum hatta fixtegramdan  (reklam olmasın diye ) sayfa açıp bu fikirleri paylaşarak fikir açlığı yaşayan bir çok kişiye ilham olmayı düşünüyoruz. Açtığımız ilk anda link bırakacağım mutlaka takip edin hoşunuza gidecektir.

Ne diyordum… yine kağıtlarla haşır neşirken aklıma gelen bir hikaye konusunu paylaştım. Sorun paylaşmam da değil belki de yanlış anlatmamdadır. Ben konuyu şöyle olacak böyle olacak diye anlatırken bir anda bunun dizisi var dedi. Yani çoktan yapılmış. Fikir zaten üretildi ama hikâyenin orijinalliği senin yazarlığından gelecek anlatabiliyor muyum? Bir anda duraksadım. Nasıl yani? Ben herhangi bir şey yapmadığıma eminim ama o konuda ki ısrarı beni iyice şüpheye düşürdü.

Daha bakmadığım diziye adeta kpss sınavında ilk kitapçık dağıtıldığı an bakabilirsiniz modu ile geçiyordum. Benzerlik çok fazlaydı. Bazen kendinizden bilinçsizce şüphe edersiniz ya işte öyle şüphelenmiştim. Bir suçlu bulmalıydım ama kimi kendime ilk başta toz konduramadım. Kolay mı güzel bir hikâye konusunu kopya deyip çöpe atmak? Neden böyle söylediği ile ilgili yargılamaya başlamıştım. Zaten çok fazla yakın değiliz (her insanın aile fertleriyle ballım güllüm olacak diye bir kanun yok ) trip atan sevgili gibi uzaktan kendimi haklı gösterme çabasına girmiştim. Sonra konu kendimden şüpheye geldi gerçekten yaptım mı? Bilirsiniz bir insan kendinden bile şüphe ediyorsa insanlığa karşı tüm güvenini yitirmiş demektir. Ama bırak güven duymamayı kendimi yeni yeni kabullenmeye ve hayatımda hem ufak hem de büyük çaplı değişimler yapmaya karar vermiştim(bunlardan da diğer yazılarımda paylaşayım). bu kararlar ufak bir şüphe ile mahvolmasını istemiyordum.

İçsel bir terapi yapmaya karar verdim. Birkaç benzerliğin olması seni suçlu yapmaz. Daha önce izlemediğin bir dizinin senin eserine kopya hakkı iddia etmez arada benzerlik olması türünden kaynaklıydı. Fantastik aksiyon romantik vb. Kendi romanımda göreceğiniz ve okumak isteyeceğiniz türden. Bu yüzden korkma ve şüphe duyma hayat arada ayrı hayatların aynı yaşanmışlıklarına denk gelebilir. Beni dalgaya almak isteyen için kendini kandırmak gibi gelecektir ama bu konu da başkalarının beni küçümsemesi ile ilgili bir problem değil bu benim kendimden şüphe duymamla alakalı idi.

İçsel konuşmayı yapmadan önce yazmayı bırakmayı bile düşünmüştüm. Ama ben yazmadan aklımdaki hikâyeleri ve fikirleri kağıtlara aktarmadan nasıl duracaktım. İşte o zaman boşuna o ilk baştaki kendini kabullenme, değişimler falan hep lafta kalacaktı asıl depresyon ve insanlardan nefret etme eğilimine girecektim. Neden öyle yapayım ki sevdiğim şeyleri ufak benzerlikler yaşadığım için neden bırakayım ki. Kendime güvendiğim ve orijinal olduğunu düşündüğüm birçok fikrim, konum, hikâyem, anım vardı. Bunu insanlara tanıtarak başlayacaktım.

Bu blog başlangıçlarımdan biriydi.  Ve en iyi başlangıcın bu olacağına karar erdim. Demek istediğim yani yazmak istediğim kolayca vazgeçmeyin lütfen. Kendini kabullenmek, ben bile bunun için uğraşıyorum. Ümit ettiğim çok şey var bunu insanlar elimden sadece ben izin verdiğim sürece alacak. Bu yüzden ilk önce kendinize ve fikirlerinize önem verin. Siz teksiziniz benzer yaşamlara sahip insanlarla karşılaşmış olsanız bile ( tabii ki ben de tekim)

İlk yazım bu kadardı. Umarım beğenirsininiz. Klavyemde v çalışmıyor. Bu gereksiz bilgiyi sizlerle paylaşayım. Yakında link koyarım. Yazmak için öneriniz var ama bir hikâye fikriniz yoksa merak etmeyin derdinize çare olacağız. Sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.  Sizleri seviyorum .

FixtegramJ = @n_camlbel

Twitter = @aryariter

Wattpad= @aryariter

ARYA_RİTER
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mobile Legends Bang Bang Hile Gibi Taktikler 2020
Mobile Legends Bang Bang Hile Gibi Taktikler 2020

Mobile Legends Bang Bang Hile Gibi Taktikler 2020

Sonraki
NEDEN GÜZEL ŞEYLER BİZİ MUTLU EDER?

NEDEN GÜZEL ŞEYLER BİZİ MUTLU EDER?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.