İçindeki Güç

İçindeki Güç

Kaç defa yara aldın? Kaç defa düştün? Kaç defa pes ettin? Sen ‘bitti’ dedin ama bitmedi çünkü hayat bir nehirdir, akar gider, Biz çırpındıkça boğulduk oysa kendimizi akışa bırakmalıydık…

Bakış varsa farkındalık vardır, kendi hayatını izle, sadece izle, yargılamayı bırak… Kendini de insanları da yargılamayı bırak.

Öyle bir dünyadayız ki biz tükendiğimizde karşımıza yeni umutlar çıkar, yeter ki sen yeniden başlamayı iste, Tüm kapılar sana kendiliğinden açılacak, neye ihtiyacın varsa kendiliğinden sana gelecek ve bir kapı kapandığında Allah sana binlerce kapı açacak , Değişmekten korkma , hayatla savaşma, varoluş ile savaşma ,Her şey kendiliğinden düzelecek.

Tekrar ayağa kalmak şuan senin için imkansız görünebilir ama dünyaya geliş sebebin düştüğün yerde öylece çaresiz kalmak olabilir mi? Asla olamaz ayağa kalk ve senin gibi yaralı insanlara umut ol. İhtiyacın olan her şeye sahipsin sadece harekete geç, Küçük bir adım , Yeni ‘SEN’ senden ufacık bir adım bekliyor sadece küçük bir adım, Sen yeniden kalkacak kadar güçlüsün öyle güzel ayağa kalk ki insanların umudu ol.

İnsan Allah’ ın yeryüzündeki halifesidir. Bunu daha önce de duymuştun ama hiç üzerine alınmadın değil mi?O halifeler başkaları , sen değilsin aslında tüm gücün senin içinde olduğunu kabul etmek mi istemedin?

Aslında o sensin , O güçlü insan… Yapman gereken şey toplumun oluşturduğu zihinden sıyrılıp tıpkı bir bebeğinki gibi tertemiz bir zihne kavuşmak…Şu an aynadaki kişiden memnun değilsen gerçek Sen ‘ e yolculuk için adım atmalısın.

Kimseyi yargılamadan yaşamayı dene, hayat akıp gidiyor, varoluşla savaşma, küçük bir adım at, toplumun oluşturduğu zihinden kurtul, onları geride bırak, seni üzen ne varsa, ne geçmişte ne de gelecekte yaşa, sadece şu an ‘ a karşı cesur ol ve ihtiyacın olan tüm gücün senin içinde olduğunun şu an fark et.

okur

Yazar: İlkgül Çaylak

"Güç fiziki kapasiteden değil, boyun eğmeyen iradeden gelir."

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.