Rotasız Gemi

Hepinize merhabalar, değerli okuyucularım ;

Eminim hepiniz merak etmişsinizdir neden böyle bir başlık koydum diye? Bu yazımda sizlere hedef koymanın öneminden , hedeflerimiz olmazsa nasıl bir hayatımız olur , bunları anlatmaya çalışacağım.

Sizlere şöyle bir soru sormak istiyorum; Ne gibi hedefleriniz var? Ya da henüz bir hedefiniz yok mu ? Bu sorulara kendi içinizde dürüstçe cevap vermenizi istiyorum. Bir çoğunuzun kafam çok karışık, hangi yolda ilerlemem konusunda hiç bir fikrim yok dediğinizi duyar gibiyim. Bu gibi durumların yaşanmasının temel sebepleri ; Ne istediğimizi bilmiyoruz , kendi gücümüzün farkında bile değiliz ve dışarıdan gelen olumsuz düşüncelere karşı savunmasızız . Bunlarda bizim hedef koymamıza, ya da hedef koysak bile harekete geçmemize engel oluyor. 

Bazılarınızın da hedef koymazsak ne olur? İlla hedef koymak zorunda mıyız? Dediğinizi duyar gibiyim. Elbette zorunda değilsiniz burada belki de en önemlisi yürekten istemek ve inancınız tam olması. Ama hedef koymadığınız takdirde; tıpkı rotası belli olmayan bir gemi gibi en ufak dalgada batarsınız ya da  hangi yöne gideceğinizi bilmeden bir yaprak gibi oradan oraya savrulup gidersiniz. Size çok beğendiğim bir sözü söylemek istiyorum ; “Hayatta ya tozu dumana katarsın ya da o tozu yutarsın.” Şimdi sizlere soruyorum; Bu hayatta rotası belli olmayan bir gemi gibi olup batmak mı, bir yaprak gibi oradan oraya savrulmak mı  ya da o tozları yutmak mı istersiniz? Öncelikle Bu soruların cevaplarını bir kağıda yazmanızı tavsiye ederim, daha sonra tekrar düşünmenizi öneririm.

Şimdi de gözlerinizi kapatmanızı, kendinizi belirlediğiniz hedeflerinize ulaşmış şeklinizi, insanların size hayranlıkla baktıklarını , size saygı duyduklarını hayal etmenizi istiyorum, hayali bile güzel değil mi? Hedeflerimiz olursa, bir yaşama amacımız olur, güne heyecan duyarak başlarız  , kendimden örnek vermem gerekirse ; Yazılarımı yazarken büyük bir heyecan duyarak yazıyorum ve bu heyecanım sizlere daha faydalı yazılar sunmak adına beni daha çok okumaya , araştırmaya itiyor. Siz de güne heyecan duyarak merhaba demek ister misiniz? Eğer isterseniz ,gerçekleştirmek istediğiniz hedefleriniz içinizde bir yerlerde sizden bir işaret bekliyor, o işareti vermeye hazır mısınız? Bence hazırsınız. Unutmayın ki “Hedeflerini gerçekleştirmek isteyen biri için dünya bile kenara çekilir.”  Haydi şimdi sizlerde kendinize bir hedef belirleyin ve dünyada hedeflerine ulaşmak için var gücüyle çalışan kişiler arasında yerinizi alın! 

Kendinize bir hedef belirleyebilmeniz ve güne heyecanla merhaba diyebilmeniz dileğimle… Bir sonraki yazımda buluşmak üzere:)

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 Yorum