HİS SANDIĞIMIZ ŞEY ASLINDA BİR YANILSAMADAN İBARET OLABİLİR Mİ?

Kaynak belirtilmedi

Tam da bugün işte o gündür. İnsanın zaman geçtikçe hisleri mi azalır yoksa buna alışır mı? Sanki gün geçtikçe nefretimle beraber ona olan hislerim de azalıyor. Belki görmediğim için belki de sadece bu düşünceye kendimi alıştırdığım için. Bunların arasındaki fark ne zaman anlaşılır? Ya da siz bu aradaki farkı anlamak için nasıl bir yol izlerdiniz?

 

Başka bir soru daha acaba karşı taraf bunu hissediyor mu? (sizin ondan gittiğinizi) bence her şeyden önce en önemli soru bu. Kendimi diğer taraf olarak düşünüyorum, bana sevgisinden emin olduğum biri bir anda ortadan kaybolsa kesin delirirdim. Delirmiyorsam zaten hiçbir zaman bana olan davranışlarında özel hissetmemişimdir. Dostum, arkadaşım olarak görmüşümdür.  Peki delirirsem ne olur? Ona döner miyim? Duruma göre değişirdi bence. Karşı tarafın beni kabul etmeme ve bunun egosuna girme ihtimali bir hayli fazla. Ama asıl gerçek sevgide bundan arınmış olan değil mi? Ben demiyorum ki gelen tarafı kabul edelim, ne yapmış olursa olsun affedelim. ‘’O beni reddetti bende onu edicem’’ mantığından çok, gerçekten size yaptığı yanlışı telafi edebilecek bir durumda mı veya affedebileceğiniz bir hata mı bunlar önemli detaylar diye düşünüyorum. Ben şuna inanırım ‘’KARMA!’’ diye bir şey var. Bunun egosuna veya sinirine girip yaptığınız her hareket mutlaka sizi geri bulacaktır. Şimdi diyeceksiniz ki ama o kadar şey yaptı bir karşılığını vermeyecek miyim? Vereceğiz! Ama bu şekilde emin olun zehirli bir döngüden başka bir şey oluşmayacaktır. Bunu vermenin en iyi yolu kendi değerinizi bildiğinizi göstermektir. Sen kendini önemsersen karşındaki de bunun karşılığında sana davranacaktır. Ego ve kibirden oluşan bir tavra kimsenin sıcak bakacağını düşünmüyorum. Bunu yaptığınız zaman karşıdakine yine bir av veya amaç vereceksiniz ve bunun karşılığında size ulaştığında bunun hıncını almak için size aynı şekilde karşılık verecektir. İnsan psikolojisi gün yüzünde bazı şeyleri fark etmese de, bilinçaltında bunları mutlaka işler ve bir gün mutlaka patlak verir.

 

En başta yer alan soruma gelecek olursak da insan zamanla unutsa da bazı şeyler kodlanır ve azalan sandığımız şeyi aslında bilinçaltımıza iteriz. Biz şimdi bunları konuştuk her şeyin farkındayız ama bilmeyen birine karşı nasıl davranacağız? O kısım onu ilgilendirir arkadaşlar. Biz kendi benliğimizi oluşturduğumuzda ve doğru olanı yaptığımızda bunun frekansında insanlar bize gelmeye başlayacaktır. Zaten karşınızdaki insan bunun tam tersini yapan bir insansa bırakın gitsin hayatınızda yer almasına bile gerek yok.

https://1000kitap.com/gonderi/196930025

 

İçimizdenbiri
Ben sadece sizim. Aslında hepimizin gün içerisinde düşündüğü ama belkide söyleyemediği şeyleri dile getiriyorum.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
NEDEN HEP PROBLEMLİ ERKEKLERİ SEÇERİZ?
Sonraki
ÜNLÜ İŞ İNSANI DAVUT SÜVER’İN GETİRDİĞİ TEKNOLOJİ ÇOK SEVİLDİ.

ÜNLÜ İŞ İNSANI DAVUT SÜVER’İN GETİRDİĞİ TEKNOLOJİ ÇOK SEVİLDİ.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.