NEDEN HEP PROBLEMLİ ERKEKLERİ SEÇERİZ?

Kaynak belirtilmedi

Bu sorunun cevabını gerçekten merak ediyorum. Hayatıma aldığım veya en azından ilgimi çeken erkeklerin hepsi eski ilişkilerinden darbeli. Acaba benim bir darbem mi var ki bu insanlar sürekli olarak karşıma çıkıyor? Belki de frekansımı o şekilde yayıyorumdur sorusu geliyor hemen akıllara. Ben enerjiye inanan bir insanım fakat eski ilişkilerimde öyle çok büyük darbeler alan bir insan olduğumu düşünmüyorum. Acaba sorun ne ki ben bunları çekiyorum ve ister istemez kopmam gerçekten zaman alıyor?

 

Aynı tipte erkekleri seçmenin sebebi bir ödül kazanma isteği veya geçmiş yaraları iyileştirme olabilir mi? Sanki onu ikna edersem kazanmış olacağım ve avımı elde etmiş olacağım. Ama ilişki böyle bir şey olmamalı bakıldığı zaman. Ne kimse bir ödül ne de av. Hep beni istemeyen veya direkt ilişki istemeyen adamları istememin sebebi belki de geçmişte ki reddedilmişliği iyileştirme çabası. İstemediğini başta bile bile hırs ve inat edinip hayır ben bu durumu düzeltirim çabası. Bunların sonucu her türlü travmayı doğuracaktır.

 Peki bunlardan kurtulmak için neler yapabilirim? Çünkü günün sonunda kendi değerimi unutup, aynı tip insanlara çekiliyorsam bunun bir sonu olmalı diye düşünüyorum.

  •  Yeterince tecrübe ettiğimi düşünerek artık bu tipte insanları direkt olarak hayatıma kabul etmemeliyim. Eğer aradığım şey ilişki ve de ciddi bir ilişki ise ona göre insanlar seçmeliyim.
  • Bu yanlış kişileri biz değil bilinçaltımızın istediğini kabul etmeliyiz ve doğru olan kişiyi seçmeliyiz.
  •  Birini ben düzeltirim veya değiştiririm düşüncesinden vazgeçilmeli. Çünkü o adam düzeldiği anda seni terk edecektir. (Ona geçmişteki halini hatırlattığın için bile en basitinden seni terk edebilir)
  • Heyecan peşinde koşmamalı her ne kadar bana sıkıcıda gelse güvenilir ilişkiyi tercih etmeliyim.
  • Nedenler değişmedikçe sonuçlarda değişmeyecektir.
  • Karşı tarafa nefret veya öfke beslemekten vazgeç bu sadece seni aynı hatayı yapmaya iter.
  • İmkansızın peşinde koşma isteğinin altında kazanma iç güdüsü olduğu veya ego olduğunu kendine kabullendir böylece o duyguların sevgi veya hoşlanma hissi olmadığını anlayabilirsin. Çünkü emin ol hoşlanabileceğin ve aynı zamanda ilişki isteyebilecek tonla insan bulabilirsin dışarıda.

 

‘’Bazen mantığın almadığını kalp hissediyor.”

İçimizdenbiri
Ben sadece sizim. Aslında hepimizin gün içerisinde düşündüğü ama belkide söyleyemediği şeyleri dile getiriyorum.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Döngü var mı biz mi yaratıyoruz?
Sonraki
HİS SANDIĞIMIZ ŞEY ASLINDA BİR YANILSAMADAN İBARET OLABİLİR Mİ?

HİS SANDIĞIMIZ ŞEY ASLINDA BİR YANILSAMADAN İBARET OLABİLİR Mİ?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.