Hatalarınızla Yüzleşin!

Hepinize merhabalar değerli okuyucularım;

Bu yazım biraz sohbet niteliğinde birazda tavsiye niteliğinde olacak, dilerseniz yazıma başlayayım.

Hepinizin başından çeşitli olaylar geçmiştir. Bu olaylar sonucunda ise farkında olarak ya da farkında olmayarak birçok hata yapmışsınızdır. Peki sizlere şöyle bir soru sorayım. Yaptığınız hatalarla hiç yüzleştiniz mi ? Birçoğunuzdan yaptığım hatalardan dolayı çok pişmanlık duyuyorum ama yaptığım hatalarımı hatırlamak bile istemiyorum. Bu şekilde cevaplar alacağımdan eminim. Peki neden böyle cevaplar alıyorum sizlerden ? Cevabı çok basit aslında, biz insanlar yaptığımız hatalarla yüzleşmek yerine üstünü örtmeyi tercih ederiz çünkü; Hatalarımızla yüzleşmekten korkarız, hatalarımızla yüzleşmek bizlere ağır gelir.  İyi de hatalarımızla yüzleşince ne olacak ki ? Hatalarımızla yüzleşmezsek ne olur? Bu tarz sorularda soranlarda olabilir aranızda , şimdi de bu sorularınızı yanıtlayayım.

Öncelikle hatalarımızla yüzleşmezsek ne olur bunun cevabını vermekle başlayayım. Yaptığımız hatalardan dolayı içimizde pişmanlık gibi bir duygu taşırız. Yaptığımız hatalarımız aklımıza geldikçe pişmanlık duygumuz devreye girer ve pişmanlık duygusunun etkisiyle de keşke yapmasaydım, keşke öyle konuşmasaydım gibi keş keli cümleler içimizde uzayıp gider . Bu keş keli cümlelerde bizi mutsuzluğa kadar götürür, yaptığımız hatalardan dolayı sürekli olarak kendimize kızarız, kendimizi bir türlü affedemeyiz . Bazen de unutmuş gibi yaparız ama aslında hiç unutmayız sadece üstünü örteriz. Üstünü örtmekte bir çözüm değildir tabii ki. İntiharların iki temel sebebi vardır bana göre; Birinci sebebi ; Depresyona girip bir türlü çıkamamak yani bunalıma girmek , artık bir hayat amacının kalmamış olmasıdır. İkinci sebebi ise; Yaptığımız hatalardan duyduğumuz pişmanlıkları içimize atarak, devamlı kendimizi suçlarız bir süre sonrada her şey benim yüzümden oldu, ben olmasaydım bunların hiçbiri olmazdı gibi düşüncelere kapılırız, bu durumda da kendimizi bir türlü affedemediğimizden dolayı bizi intihara kadar götürebilir. Şimdi sizlere soruyorum böyle yaşamak ister misiniz? Bu sorunun cevabını bir düşünün derim ben.

Şimdi de hatalarımızla yüzleşince ne olacak bu sorunun cevabını vereyim. Hatalarımızla yüzleşmek kolay değil bunu biliyorum. Evet hatalarınızla yüzleşirken ağlamak , utanmak gibi duyguları yaşayacaksınız bu duygular size acı verecek bunu da biliyorum. Ama bunu yapabileceğinizi de biliyorum. Tek başınıza burumu aşamazsanız bir uzmandan da yardım alabilirsiniz. Yardım almaktan çekinmeyin. Hatalarınızla yüzleşince kuş gibi hafiflediğinizi hissedeceksiniz , daha iyi ilişkiler kurduğunuzu göreceksiniz , en önemlisi de içinizde taşıdığınız pişmanlık gibi size yük olan bir duygudan kurtulmuş olacaksınız. Şimdi sizlere soruyorum tüm bunları göze alıp hatalarınızla yüzleşmeye değmez mi ? Bunu da bir düşünün derim ben . Eminim içinizde mantıklı bir cevap vereceksiniz.

Hatalarınızla yüzleşip, size yük olan pişmanlık duygusundan kurtulup iç huzurunuza kavuşabilmeniz dileğimle…  Bir sonraki yazımda buluşmak üzere:)

GULNUR SEPİN
31 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Erkeklerin tek derdi niye cinsellik?
Sonraki
Evrenin Sırrı Altın Oran

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.