Herkesin Derdi Kendine

Herkesin Derdi Kendine

Hepimizin sorunları var.

Herkes kendi derdini anlatmak peşinde kimse derdini nasıl çözeceğini konuşmuyor sadece anlatmakla yetiniyor. Biri de çıkıp benim derdim kendime demiyor onu kendine gerçekten dert etmiyor. Nasıl yapalım da bunu birine anlatalım derdi peşinde ama bütün dert aslında çözümsüz kalmalarıydı. 

Asıl sorun derdimizi dert etmememiz. Artık derdimizi anlatmak veya başkalarına yakınmak yerine oturup nasıl yapayım da bu derdi ya da sorunu çözebilirim. Bir daha aynı şeyler yaşanmasın olması gerekiyor. Dert bizim kardeşim bizim bulmamız gerekiyor. Hep en ağır sorun bendeymiş havasında sorunlarımızı başkalarına kanıtlamak istercesine anlatıyoruz. Biz tecrübe edindik artık yapmayız dediğimiz kaç şeyi bir daha aynı şekilde yaptık bir düşünelim, ben size söyleyeyim en az bir kaç defa yapmışızdır. Çünkü asıl derdimizi kendimize sorun yapmadık sadece böyle bir sorun var işte diye yakındık bütün hayatımız boyunca .

Düşünelim ve artık gerçekten sorunların sebebini bulmak için çabalayalım yoksa yaptığımız hatayı tekrar yaparız ve hep bu şekilde gidecektir.

HERKESİN DERDİ KENDİ İÇİNDE..

Necati
Sadece yaşa ve yaz
Önceki
Acı ya da Değil
Sonraki
Aklından Neler Geçiyor Allah Aşkına? #denedim

Aklından Neler Geçiyor Allah Aşkına? #denedim

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.