Hayalperestler

Hayalperestler

Hayalperestler

Hayalperestler!

Onlara düş kurmayı yasaklamak lazım. Daha iyi, onurlu veya faydalı bir iş yokmuş gibi dünyada, her detayı kurcalayarak tuhaflıklar çıkarırlar gün ışığına. Şimdi bu, neye benziyor biliyor musunuz? Birisi size bir şey anlatırken, anlatılanı istemsizce hayal eder ve zihninizde canlandırırsınız ya hani, anlatılan her ne kadar iğrenç ya da mantık dışı olsa da. Düşünceleridir kendilerine hapseden insanı, zindana çeviren hayatı. 

Kimsenin gidip de göremediği o yerlere gidebilmenin kapısıdır, bu boş ve gri dünyada ansızın beliren, birbirinden farklı renklere bürünmüş şeytanın kapılarıdır onlar. Her şeyi değiştirmeye hakları varmış gibi konuşur ve yazarlar, bazen hadlerini aşıp resme bile dökerler o dünyaları. Anlatmak yetmiyormuş gibi bir de gözünüzün içine sokarlar kendi düşüncelerini, manipülasyon sanatının ayaklı kanıtlarıdır onlar. 

Yasaklamak gerek hepsine, evet, tamamen yasaklamak gerek düşünmeyi. Hem de hepsine yasaklamak gerek.

yazar

Yazar: Cem Ceylan

Bilerek ve isteyerek bir işe girişmiş ama sonunda kendi çukurumu kazmıştım. İki işten birini seçemez olunca, ikisini de yüzüstü bırakanlar gibiyim. Sırf, salt hıncımdan dolayı sevmediğim işi yapmaz olabiliyordum. Bu hıncımla kime kötülük ettiğimi açıklamak elimde değil, bunu ben de bilmiyorum; bildiğim bir şey varsa, o da iş yapmamakla bütün zararı olsa olsa kendimin çekeceğidir. Gelecek zararı bilmekle birlikte, denizciliği bırakma fikri bile tek başına, dertlerime tuz biber ekiyordu.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.