Her Şeyi Elde Etmenin Yolları

Her Şeyi Elde Etmenin Yolları

Her Şeyi Elde Etmenin Yolları

Birçoğumuz 30’lu yaşlarda hayal kırıklığına kapılırız. Ömrümüz başkalarının isteklerini gerçekleştirmeye çalışırken bir an gelir, zamanın hızla geçtiğini, hayallerimizin bizden gittikçe uzaklaştığını fark ederiz. Yaşlandıkça da üzerimize bir rehavet çökmeye başlar, sanki artık gençlik zamanlarımızda kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmeye gücümüz kalmamış gibidir.

Oysa yaşımız kaç olursa olsun kişisel gelişim uzmanlarına göre insan hayatta istediği her şeyi elde edebilecek güce sahip. Bunun en hızlı ve kolay yolu ise bir yaşam koçu edinmek. Günümüzde yaşam koçları insanların hayallerini gerçekleştirmesine yardım ediyor ve birçoğu online hizmet veriyor. Aslında onlar mucizeler yaratmıyorlar, sadece bize hayatla ilgili daha önce fark edemediğimiz gerçekleri hatırlatıyorlar. Verdikleri derslerse bizi hayallerimize bir adım daha yaklaştırıyor.

Online hizmet veren yaşam koçlarının hepsinin verdiği derslerde ortak bazı unsurlar var. Bu dersleri hayata geçirerek siz de isteklerinize daha kolay ulaşabilir, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1. Kararlı olun

Her Şeyi Elde Etmenin Yolları

İlk yapmanız gereken şey amacınızı belirlemek. Amacımızı gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan en önemli şey motivasyon. Motivasyonun anahtarı ise belirlenen amaca ne olursa olsun sadık kalmak.

Amacınızı belirledikten sonra bu amaca mutlaka sadık kalın. Hayatınızda ne olursa olsun bu amaçtan vazgeçmeyin. Düşüncelerinizde ve hayallerinizde hep bu amacınız olsun, asla düşüncenizi değiştirmeyin. Amaca bağlılık motivasyonunuzu oldukça arttıracaktır ve sizi düşündüğünüzden çok daha hızlı isteklerinize kavuşturacaktır.

2. Sonuçların değil bilginin peşinden koşun

Eğer sonuçlara odaklanırsanız motivasyonunuz düşer. Ama keşfetmeye, amacınızla ilgili bilgi toplamaya çalışırsanız motivasyonunuzu otomatik olarak arttırırsınız. Yani yolun sonuna değil, yolculuğa odaklanın.

3. Mutlu olun

Her Şeyi Elde Etmenin Yolları

İsteklerinize ciddiyetle odaklanır ve hayattan keyif almayı unutursanız bir süre sonra bu durum üzerinizde ağır duygusal bir yük oluşturur. Zamanla bu yük, bakış açınızın daralmasına neden olur ve bir noktada tıkanıp kalırsınız. Bu yüzden sık sık kendinizi ödüllendirin, sevdiğiniz şeyleri yapın, sevdiğiniz insanlara zaman ayırmayı unutmayın.

4. Ruhsuz düşüncelerden kurtulun

Düşüncelerimiz, duygularımız üzerinde çok etkilidir. Küçük bir düşünce o anki motivasyonumuzu yerle bir etmeye yeter. Gün içinde kafamızdan birçok düşünce geçer. Kişisel gelişim uzmanlarının ruhsuz düşünceler olarak adlandırdığı gelişmeye engel olan düşüncelerden kurtulmalısınız. Korku, şüphe kaynaklı bu düşünceler aklınıza geldiğinde tam tersini düşünün, bilinçli olarak motivasyonunuzu arttıracak düşünceleri seçin.

yazar

Yazar: Yürüyen Johnnie

Serçeciler okumasın.

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.