Hayatın Kötü Giderken Hatırlaman Gerekenler

Hayatında kimi zaman birçok olumsuz şeyin bir anda üstüne geldiği oldu mu hiç? Belki de şuan böyle bir dönemin içindesindir. Böyle zamanlarda insanlar, birçok sıkıntıyı ve yükü sırtında taşırken, bir yandan koşması bekleniyormuş gibi hisseder. Üzülürsün, öfkelenirsin. Evet bazı yaşantılar çok zordur ama kim sana hayatın dertsiz olacağını söyledi? İnsan yaşadıklarının üzüntüsü bir yana kendini de  sorgulamaya başladığında işler daha da zorlaşır.. olayların kendisi zaten zorluyorken ,bir de üstüne adaletsizlik hissine kapılır. “BEN BUNU HAKEDECEK NE YAPTIM?”. Halbuki hayat denen bu yolculuk ne iyidir, ne de kötü. sadece olduğu gibidir. Ve unutulmamalıdır ki hayatı anlamlaştıranlar bizlerizdir.

Olaylar tek başına anlamsızdır.  Nedense her zaman hayatımızın iyi geçecegine dair büyük bir inanca sahibiz. Bir sorun yaşayana kadar daha önceki sorunsuz dönemin hep devam edeceğine dair bir yanılgı bu. Ama tabi ki  dediğimiz gibi hayatın bize böyle bir vaadi yoktur. Hayat bize hep olduğu gibi gelir. Onları olumlu hale getiren de, olumsuzlaştıran da bizleriz. Hayatımızda bazı problemler vardır ki, sen ne yaparsan yap hemen düzelmez bu süreçlerde; zaman gerekir ilerleme kaydedebilmek için. Ve bizler bu problemlerin uzun süre odaklı halde kaldığını görünce dünyanın problemlerden oluştuğuna inanırız. Çünkü o an düşündüğümüz tek alan problemli olan alanlarımız haline gelir. Bununla beraber tabi ki birçok şey kötü gidiyormuş gibi hissederiz. Benim hayatımda böyle iyi şeyler kalmadı hiç deme kesinlikle; sana iyi gelen ve seni mutlu eden her şey vardır. Biraz çaba göstermek güzellikler içinde yaşamak gerekiyor. İçindeki isteksizliğe aldanmadan devam etmelisin hayat senin de yüzüne gülecek.

Yaşadığımız bu sorunlu zamanları yeniden çerçeveleyerek, bizi güçlendiren dönemler, zihnimizi canlı tutan yaşantılar olarak yorumladığımız zaman kendimizi suçlamak yerine yaşadığımız olumsuzluklardan güç alan bir varlık gibi göreceğiz. Unutma, kötü şeyler herkesin başına gelir. Önemli olan bundan sonrası. Ya oturup durmadan kendine acırsın ya da canının acımasına rağmen kalkar yoluna devam edersin..

melisa-toga
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çalışırken Eisenhower Matrisiyle Hedeflerinizi Sınıflandırın
Çalışırken Eisenhower Matrisiyle Hedeflerinizi Sınıflandırın

Çalışırken Eisenhower Matrisiyle Hedeflerinizi Sınıflandırın

Sonraki
Evdeyiz; Peki Evden Nasıl Çalışılır? Home Office Kültürü

Evdeyiz; Peki Evden Nasıl Çalışılır? Home Office Kültürü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.