Her Şey Aile İle Başlar

Kaynak belirtilmedi

  Aile, bir bireyin genetik özellikleri ile beraber karakteristik özelliklerini de belirleyen en önemli unsurdur. Bir çocuk ailesinin yetiştirdiği kadardır. Bireyin yaşam mücadelesinde en büyük desteği veren ya da en büyük engeli olan kurumdur. Bir bebek psikopat doğmaz, psikopat yetiştirilir. Tabii ki de hiç bir aile psikopat yetiştirmek istemez, aileler buna cahiliyetten sebep olur.

  Aile üç karakterden oluşur, Anne, Baba ve çocuklar. Bir aile yapısında anne figürü en büyük önemi taşır çünkü birey öğrenme ve büyüme evresini annesi ile geçirir. Bu kutsal meslek toplum ahlakı içerisinde de büyük önem taşır. Herkes anne olmamalı, devlet eli ile annelik ehliyeti denilen bir şey olmalı. Bozuk bir anne, bir toplumu bozabilecek kadar tehlikelidir. Düzgün bir anne ise bir toplumu düzenleyebilecek kadar önemlidir. Baba bir ailenin can direğidir. Aileyi tutan, yöneten ve büyüten kişidir. Sırtında ki yük fazla ağırdır, bu yüzden az gelişmiş ülkelerde ilk ölen genellikle babadır.
Çocuklar, toplumun ve ailenin geleceğidir. Gelecek aileleri kuracak bireylerdir. Gelişimiş ülkelerde çocukların aile üzerinde pek yoğun bir görevi yoktur fakat az gelişmiş ülkelerde çocukların hem kendini hemde ailesini geçindirmek için takdire şayan bir çabası gerekir.

  Sözün kısası aile en önemli kurumdur. İnsanın ailesini sevmesi ve onu koruması gerekir. Aile adını en onurlu biçimde yükseltmesi elzemdir. Günümüzde bazı gençler aileye düşman yetişiyor hemde ortada bir sebep yokken. Bu toplumda ki en önemli sorundur. Bu sorunun çözülmesi çok mühimdir. Ailesini seven ve koruyan birisi kusursuza yakın bir aile kurabilir. Aile kurmak isteyen bireylerin, partnerlerinin ailesine nasıl davrandığına bakmakları verebileceğim tek tavsiyedir. Aile her şeydir.

Remzi Koca
yirmi yaşında genç bir yazar...
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Adalet üzerine deneme
Sonraki
Cesurların Oyunu Satranç!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.