YETER: ŞİDDET BİTSİN

Bu zamanın katilleri, küçükken GTA oynayanlar değil mi?

Küçükken ben de gördüm bu oyunu. Ama sevmedim hiç oynamadım. Şimdi durup baktığımda korkunç geliyor, 8-9 yaşındaki çocukların bu oyunları oynaması. Size de beynimiz yıkanmış gibi gelmiyor mu?

Şiddete eğilimli hale getirildik. Çalıp, zarar verip, şiddet gösterip bundan tatmin olmaya başlamadı mı toplum? Kendilerine hak görmüyorlar mı şiddet göstermeyi?

Sevgiliysen sana psikolojik, cinsel, fiziksel şiddet göstermeyi normal sayanlar var. Aile olduysan özellikle kadınsan ekonomik ve fiziksel şiddet gösteriyorlar ki hak görüyorlar. Çocuklarına psikolojik şiddet olarak geçiyor bu. Sokaktaki yaşlılara saygı gösterilmiyor artık, hakaret değil fiziksel şiddete dönüyor durum. Engellilere aynı şekilde şiddetin her türlüsü yapılıyor. Evde bitmiyor şiddet, işyerinde de karşılaşıyorsun. Cinsiyete göre değişen maaş, medeni duruma göre değişen mesai saatleri, kendini bilmez sözde yöneticilerin egosunu tatmin etmezsen de psikolojik şiddete maruz kalıyorsun, yine sözde kurumsal şirketlerde ayrımcılığa maruz kalıyorsun. Şiddet hayatın her yerinde, maalesef.

Televizyonda, sosyal medyada, herkesin dilinde kadına yönelik şiddet var. Bu kadar artmasının sebebi ne? Okuma yazma oranımız arttı. Artık daha çok üniversite mezunu insan var. Ne oluyor bize?

Çocukluğumuza mı dönelim? Keşke şiddete neden olan bu oyunlar hiç olmasaydı. Oynamak yasak olsaydı, piyasaya sürülmeseydi de şuan daha fazla insan yaşasaydı. Ben bilgisayar oyunlarının şiddete eğilimi artırdığına inanıyorum. Şuan 20-30 yaş aralığındaki şiddet suçunu işleyen insanlara sorulduğunda küçükken bu tarz oyunlar oynadıklarına eminim.

Ne yazık. Şimdi gelecek nesilleri düşünelim. Düzeltmemiz gerek. Hep birlikte.

Dünyayı sevgi kurtaracak. Başka türlüsü mümkün değil.

efdugu
Gönüllü bir Dünya insanı
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bigbang’den Daha Büyük Bir Patlama!
Sonraki
Hazan ve Hüzün

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.