Her Derde Deva Mucizevi Kış Meyvesi: Nar ve Faydaları

Her Derde Deva Kış Meyvesi: Nar

Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvesi “NAR”, güzelleştiriyor, kalbi koruyor, enerji veriyor ve daha pek çok fayda sağlıyor. Gerçekten bir nardan bin fayda görüyorsunuz diyebiliriz 🙂 Hadi bu faydalara beraber bakalım…

YÜKSEK TANSİYONU DÜŞÜRÜYOR

Nar özellikle doktorların önerdiği bir meyvedir. Tansiyon ve kalp hastaları, bu meyveyi sevseniz iyi edersiniz 🙂

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Kış aylarında sık sık hastalanıyorsanız bu maddeye dikkat edin! Nar sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlenerek hastalıklardan korunabilirsiniz.


Her Derde Deva Kış Meyvesi: Nar

ENERJİ VERİR

İş, okul, ev, toplantı vs derken kendinizi bir koşturmacanın içerisinde buluyorsanız, size tatlı bir tavsiyemiz var 🙂 İçerisinde ne olduğu belli olmayan enerji içeceklerini içmek yerine nar suyu tüketin. Gün boyu ihtiyacınız olacak enerji, nar suyunda var! Hem az kalorili hem de sağlıklı…

CİLTTE PÜRÜZSÜZ GÖRÜNÜM SAĞLAR

Narın kabuklarını ezin, pişirin, karıştırın, soğutun… Şaka, böyle şeylerle uğraşmanıza gerek yok 🙂 Nar yiyerek cilt sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Öyle maskelere filan ihtiyacınız kalmadan pürüzsüz, sağlıklı, sivilcesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

İYİ BAKTERİLERİN ARTMASINI SAĞLAR

Nar, bağırsak parazitlerinin düşmanı. İyi bakterilerin artmasını sağlayarak pek çok hastalıktan koruyor. Hatta astım hastalığını bile önlüyor.

KALP DOSTU

Nar, kalbimizi korur ve düzenli çalışmasına destek olur. Özellikle kalp hastalarının ve kalp hastalığı riski taşıyan kişilerin nar tüketmesi doktorlar tarafından öneriliyor. Aynı zamanda damar sertliğini de önleyici bir etkisi olduğu bilinmektedir.


Her Derde Deva Kış Meyvesi: Nar

ANTİ KANSEROJEN

Nar çekirdeği ile ilgili araştırmalar sonucu, anti kanserojen bir özelliği olduğu ortaya çıktı. Göğüs kanseri, kolon kanseri, prostat kanseri gibi pek çok kanseri önlüyor.

STRESLE SAVAŞIR

Nar suyu, depresyon riskini azaltıyor ve strese karşı rahatlama sağlıyor. Yoğun ve stresli bir yaşantınız varsa sigaraya başlamak yerine nar suyu için 🙂

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLER

Gelelim yine güzellik tüyolarına… Marketten aldığınız kimyasal şampuanların saç dökülmesini önleyeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsanız. Ne varsa doğallıkta var 🙂 Nar yemenin bin faydasından biri de; saç köklerini güçlendirmek.

ADET SÖKTÜRÜCÜ

Kadınların en büyük sorunlarından biri de adet gecikmesi. Evet, o dönem bir ay içerisinde bir hafta oluyor ama eğer gecikiyorsa stresi bütün bir aya yayılıyor. Maalesef kadın olmak zor iş… Ama doğada bize kolaylık sağlayan bazı bitkiler ve meyveler var bunlardan biri de nar 🙂 Narın kuvvetli bir adet söktürücü özelliği var. Hanımlar bunu bir yere not alırken, erkekler de “neden bu kadınlar bu kadar stresli?” diye tekrar düşünsünler 😀

Ayrıca;

Mucizevi Besin: Kestane Yemenin 10 Faydası adlı içeriği okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazının hazırlanmasında www.kadincadunya.site sitesinin desteği için teşekkür ederiz. 

Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

 

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
“Daha İyi Valiz Hazırlamak” – Az Bilinen Seyahat İpuçları

“Daha İyi Valiz Hazırlamak” – Az Bilinen Seyahat İpuçları

Sonraki
“Ah Bir Ataş Ver” Türküsü’nün Hikayesi & Türkü’nün Meşhur Sözleri
ah bir ataş ver hikayesi

“Ah Bir Ataş Ver” Türküsü’nün Hikayesi & Türkü’nün Meşhur Sözleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.