Hayat Zor Ama Devam Ediyor (Tanışma Yazısı)

Herkese merhaba.

       Ben Viioletta. Türkiye de bir öğrenciyim.Yaş dil din ırk bakmaksızın sizinle tanışmak sohbet etmek istiyorum.Hem dertleşmek hem düşüncülerimizi paylaşmak için çok heyecanlıyım.

      Fark etmişsinizdir ki çoğu insan kendi doğruları dışındaki bilgilere pek sıcak ve olumlu bakmıyor.Bu normal ama saygıyla karşılanması gerektiğini düşünüyorum.Bu dünyada çok farklıyız.Hem diş görünüş olarak hem dil hem din ve birçok şey….Ondan dolayı her insanın görüşlerimize saygı duyulması taraftarıyım.Sizin de benim yazdıklarıma saygı çerçevesi içerisinde yaklaşacağınızdan eminim:)

                 Gelelim konumuzaaaa

         Hepimizin hayatı bu günlerde fazlasıyla karışık.İnsanlığın başına gelen felaketler bir yana kişisel yaşadığımız zorluklar psikolojimizi fazlasıyla etkiliyor.Yapmaktan hoşlandığımız şeylerden zevk alamamaya başladık. Sevdiğimiz yemek,çok sevdiğimiz alışveriş merkezleri,para,mesleğimiz… Tüm bunları bazen sadece bir hiç uğruna yaptığımızı hissediyoruz.Ne anlamı var ki? Neden çabalıyorum? Neden mesleğim için bu kadar uğraşıyorum? Başarı ne? Nasıl ulaşılır? Belki de hiç ulaşamayacağım. Ulaşsam elime ne geçecek ki? Tüm bu soruların ardından “Neden yaşıyorum?” Sorusu geliyor tabiki.İçinizdeki bu ruh hali yaşamımızı bile sorgular hale geliyor çoğu zaman. Peki neden yaşıyoruz? Amacımız ne bizim? Kabul ediyorum bu soruları cevaplamak gerçekten çok zor.Her insan kendine bu zor zamanlarda bunları sorup cevabını bulamıyorlar.Hepimiz evdeyiz.Belki de bize en çok destek olan kişilerden uzaktayız.Ailemiz,arkadaşlarımız,oyuncaklarımız,evcil hayvanımız.. Belki de asıl bu durumda olmamızın sebebi bunlar.Belki de bıktık artık gündelik olan monoton hayatımızdan.

        Gerçekten sizi anlayabiliyorum.Çoğu kişi şu an bu duyguları yaşıyor.Çoğu kişi gece yastığına yatarken bir daha uyanmamayı dileyerek kafasını koyuyor  o soğuk yastığa.Ama her şeye rağmen hayat devam ediyor.Böyle zamanlarda sizi en çok ne mutlu ediyorsa ona sarılın.Aile,arkadaş,kitaplar,resim… her insan farklıdır.Kendinizi mutlu eden şeyleri bularak hem onlara hem de hayallerinize ve umutlarınıza sarılın.

    Kim bilebilir belki de o monoton ve sıkıcı hayatınız yarın uyandığınızda bir anda değişebilir. Ya da siz değiştirebilirsiniz.

   

Viioletta
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kendi Sınırlarını Aşmak
Sonraki
Anlamak, anlatmak, anlaşmak ve sonunda sevgiyi yaşatabilmek!

Anlamak, anlatmak, anlaşmak ve sonunda sevgiyi yaşatabilmek!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.