Hayaller ve Hedefler

Hayaller ve Hedefler

Hedefe Ulaşmak

Her bireyin bir hayali veya hedefi vardır, yoksa bile olmalıdır. Hayaller/Hedefler sizi siz yapacak şeyler olabilir,size bir amaç verir. Bu amaç doğrultusunda çalışmalı ve asla pes etmemelisiniz, güçlü olup engelleri aşmalı ve hayalinize karşı bir adım atmalısınız. Hiçbir şey kendiliğinden olmaz ya da size hazır bir şekilde sunulmaz, çalışıp sıfırdan kendi hayalinizi inşa etmeli ve asla pes etmemelisiniz.

Ben bir motivasyon yazarı vb. değilim fakat çevremde bulunan insanlar en ufak bir engelde arzulamış olduğu hayali bir kenara bırakıyor, oysa ki biraz daha çabalasa belki de o arzuladığı hayale kavuşacak, belki de hedefine ulaşacak.

Hayaller ve Hedefler

Engeller yaşam boyu karşımıza çıkacak. Peki bu engelleri nasıl aşacağız?

Genel olarak konuşmayacağım, sadece kendimi ele alarak yorum yapmaya çaba sarf edeceğim. Kendimi bildim bileli karşıma her seferinde bir engel çıkmıştır, eskiden olsa yukarı da bahsettiğim kişiler gibi en ufak bir engelde pes ederdim fakat zaman geçtikçe bu engelleri hayalime engel olmaktansa bana nasıl yardımcı olabileceklerini düşünmeye başladım. Karşıma çıkan engeller zaman geçtikçe bana daha çok yardımcı oluyordu, çünkü hedefime ve hayalime ulaşmayı kafama koymuştum. Evet belki çok zor olacaktı, belki çoğu kişi benim o hedefe ulaşmamı imkansız olarak görüyordu.

İşte tam bu sırada kendinize sormanız gereken birkaç soru bulunmakta,

  • Bu hedefe/hayale ulaşmayı ne kadar çok istiyorum?
  • Bu hayale/hedefe kendim için mi ulaşmak istiyorum yoksa çevremde ki kişilerin baskı sonucu mu bir hedef belirledim?

“Neden yapamayacaksın?”

Çevrenizde ki kişilerin dediklerini elbette dinlemelisiniz fakat hayatınıza yön vermelerine izin vermemelisiniz. Bu hayat sizin ve bu hayata yön verecek olan kişilerde sizlersiniz, bunu asla unutmayın. Hayal ve hedeflerin önünde bulunan en büyük engeller bazı insanlardır, sürekli “yapamazsın, gerçekten bunu yapabileceğini düşündün mü?, X kişisi bile yapamadı sen mi yapacaksın?” gibi moral bozucu cümleler yöneltebilirler.

Peki ben de size bu cümlelere cevap olarak birkaç soru yöneltmek istiyorum: “Neden yapamayacaksın?”, “O yapamamış olabilir, belki de önüne çıkan bir engelden dolayı vazgeçti, belki de kendine güvenmedi?”

Kendimizi başkalarıyla bağdaştırmak yapabileceğimiz en büyük yanlıştır, asla böyle bir hataya girmemeliyiz. Asla pes etmemeli ve bu doğrultu da çaba sarf etmeliyiz, devam yazısında bu konu üzerinde daha çok yazacağım.

Kendinize iyi hayaller, iyi hedefler koyun. Kötülüklerden uzak durun. İyi günler.

-CT Yayın yazarı.

Önerilen İçerik: Ya Güçlüysek ve Bunu Göremiyorsak? İçimizdeki Gücü Nasıl Buluruz?

yazar

Yazar: Ceyhun

Ben Ceyhun. 18 yaşındayım. Yazar hayatıma sekizinci sınıfta başladım. O zamanlar kısa hikayeler yazıyor ve onları bir platformda yayınlıyordum, aynı zamanda o platformda bulunan hikayeleri de okuyup kendimi geliştirirdim. Şuan da kendi e-kitabımı yazıyorum ve bu tarz platformlar da yazılar yazıyorum, ayrıca kendi sitemde de bu tarz yazılar yazarak paylaşıyorum. Şuan yolun daha çok başındayım fakat her gün kendimi daha çok geliştirmek için çabalıyorum. Şuan amatör olsam bile ileri de bu işte profesyonel olmak istiyorum.

Blog YazarBlog OkurEPMA World

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.