HAFIZAMIZI TAMAMEN KAYBETSEYDİK NASIL BİRİ OLURDUK?

  1. Herkese merhaba! Bugün sizlere hafızamızı kaybetseydik nası biri olacağımızı anlatacağım.

 •Hafıza kaybı yaşa veya herhangi bir şok sonucu gerçekleşen bir durumdur. Bazı hafıza kayıpları geçici olurken bazıları malesef ki kalıcı olabiliyor. Ben sizlere bugün kalıcı hafıza kaybı sonucu nasıl biri olacağımızı anlatacağım,geçici hafıza kaybını anlatmama sebebim ise geçici olmasıdır. 

•Peki gelelim kalıcı hafıza kaybı sonrası nasıl biri olacağımıza. Kalıcı hafıza kaybından sonra yeni bir dünya açılır beynimizde,düşünsenize adınızı bile hatırlamıyorsunuz sadece adınız değil annenizi babanızı veya diğer tanıdığınız herkes olabilir hiç birini hatırlamıyorsunuz. Aileniz tarafından size  bir şeyler hatırlatılmaya çalışılır ama bu fazla bir işe yaramaz tıpkı yeni doğan bir bebek gibi hayatı kendiniz keşfetmeniz gerekecek..Mesela sıcak suyun elinizi yaktığınız kendiniz öğrenmeniz gerekebilir. Aslında bu kalıcı hafıza kaybı kötü bir şey ama bence pozitif yanlarıda var. Herhalde bu yazıyı okuyunca bana deli diyeceksiniz ama öyle değil,insan hafıza kaybı yaşayınca herşeyi yeniden keşfeder mesela eski mutsuz anılarınız her aklınıza geldiğinde kafanızı kemirir dimi ama hafıza kaybı hepsini bize unutturur bu bizim için en büyük teselli olur. 

•Kısacası bu durum anlatılması çok kolay bir şeydi insan sanki yeniden doğmuş gibi olur her ne kadar üzücü yanı olsa bile…

!NOT:Buradaki yazılan yazı hiç bir şekilde tıbbi bir tedavi değildir sadece hafıza kaybı sonrası ile ilgili yeniden açılan hayat penceresini anlatıyoruz ve yazarın izni olmadan kopyalanıp çoğaltılamaz.

FOREVERREADER
GİZEMLİ BİR YAZAR...
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HAYAT İŞTE
Sonraki
GEEZEGENELER NEDEN YUVARLAK?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.