Günlük Yaşamımızı Değiştirelim

Merhaba bu ilk yazım  olacağı için yanlış yaparsam kızmayın. Aslında bu hesabı açmamın sebebi kendi kişsel gelişimimi herkesle beraber yapmak çünkü neden olmasın. Tek başıma yaptığımda bir hedefi her an sıkılıp bırakabiliyorum benim için şu an okunması önemli değil  ama ne kadar çok kişi ile beraber adım atarsak o kadar  mutlu olurum. Her sabah her akşam buraya günlük olarak yazmak istiyorum. Kişisel gelişim sadece kitap okumak değildir. Bir çok kategoride işlenir bence ve bunların arasında size en yakın en eğlenceli veya en basit geleni seçip başlamanızı istiyorum çünkü başlamak başarmanın yarısıdır. Şimdi bu kategorileri yazıcam sizin aklınıza başka şeyler gelirse kendiniz onunla başlarsınız.

1.Bakım: Evet benim  yeni hayatıma başladığım ilk kategori çokta memnunum. Öncelikle normalde sadece elimi yüzümü dişlerimi fırçalayan bir insandım ama şu anda her sabah krem sürüp lipbalm sürüyorum evet illa 100 tllik alışveriş yapıp bulduğunuz tüm maskeleri yüzünüze boşaltmanızı beklemiyorum. Sosyal medyanın en çok algı yaptığı bir durum sanki yüzlerce para koymamız lazımmış gibi

2.Hobi: Eğer bir hobiniz varsa ondan sakın vazgeçmeyin çünkü her ne olursa olsun size en iyi gelen şey odur. Ruhunuza ferahlatan şeyleri yapmayı sakın bırakmayın.

3.Spor: spor gerçekten çok güzel bir aktivite fakat benim gibi üşengeçseniz ilk bununla başlamayın derim:)

4.Kitap okumak: İştee her yerde gördüğümüz o olay kitap okumak. Kitap okumayı seviyorum fakat sanırım çok bilgi verenleri değil daha çok kurgusal olanları. Olsun okumanın zararı yoktur. En azından akıcılığınızı geliştirirsiniz ve daha çok kelime öğrenebilirsiniz.

5.Meditasyon yapmak: Aslında pek yaptığım bir şey değil fakat arada sırada yaptığımda gerçekten huzur buluyorum bol tavsiye ederim size de kendime de.

En önemlisi bunları yaparken kendinizi sevmeye çalışın çünkü bir kişi kendisini sevmezse hiç bir hevesi kalmaz.

Şimdilik bu konuda yazıcaklarım bunlar şimdi tek  yapmanız gereken kendinize 2021 ajandası alıp 1 ocaktan itibaren izlediğiniz dizileri filmleri yaptığınız aktiviteleri arkadaşlarınızı mutsuzluğunuzu dinlediğiniz müzikleri yazı. 2022 günü okumaya başlayın ve 1 senem nasıl geçmiş diye sorgulayın ve eğer geriye dönüp baktığınızda üzüldüğünüzü görmek çok az şeyler yapmış olduğunuzu 1 seneyi boşa harcadığınızı görüp üzülmemek için 2021 de her ne olursa olsun mutlu olmaya çalışın. Sağlıcakla kalın mutlu olun kendinizi sevin ve bol aktivetili günler dilerim :)))

clario
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Uçurumun Kıyısında İki Seçenek-1

Uçurumun Kıyısında İki Seçenek-1

Sonraki
Neydik Biz Aslında?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.