GEZGİNSEL HAYALLER

İnsan bu hayatta istediği her şeyi gerçekleştirebildiği sürece mutludur.Hayaller insana insan olduğunu ve bir amacının olduğunu gösteren en önemli düşünme ögeleridir. Hayal kurmak kadar onları gerçekleştirme arzusuyla yaşamak da insanda büyük bir haz  uyandırır.Düşünmenin sınırları yoktur.Hayal kurmak ufkun sınırlarını zorlar ve kendimizi olmak istediğimiz kişi ,gitmek istediğimiz yerler ,yaşamak istediğimiz hayat,içinde bulunduğumuz coğrafyayı değiştirmek,insanlarla, hayatla, kendinle ilgili birtakım değişiklik istekleri ile de doğar .İstediğimiz kadar hayal kurabilir ,düşünebilir bir şeyleri amaç edinebiliriz.İnsan hayatını durağan bir şekilde yaşamamalıdır sürekli bir şeyler için bir amacı olması gerektiğini bilmeli ve bu amaçlar doğrultusunda çaba göstermelidir.

”HAYAL ETMEK İNSAN RUHU VE BEDENİNİ EN İYİ ANLATAN İFADE TARZIDIR. HAYAL ETMEKTEN HİÇBİR ZAMAN KORKMAYIN! ”

Bu kadar hayalden söz etmiş  ve onun benliğimiz ,duygularımız,zihnimiz için ne kadar önemli ve gerekli olduğunun örneklerini vermişken ;ben de kendi en çok istediğim ve ileride yapmak istediğim en büyük hayalimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kafamda büyük hasır bir şapka,gözlüklerim,rahat sandaletlerim,askılı tişörtüm,boynumdan aşağı sarkan gördüğüm muhteşem kareleri kaydetmesi için fotoğraf makinem… İlk durağımın hep önce Kapadokya olmasını istemişimdir. Neden mi? Kapadokya bana çok şey çağrıştırır. Özgürlük,ruhun tazeliği, renklerin bir arada nasıl da güzel bir uyum içerisinde olduğunu,gökyüzünde hareketlenen o renk cümbüşü balonların seyrine dalmak bana ayrı bir huzur verirdi.Uzun uzun anlatmaya gerek var bunları tabii ki de ama ben diğer güzelliklere geçmek istiyorum. Göbeklitepe ,Ölüdeniz,Kaş ,Marmaris,Trabzon,Tekirdağ,Mardin ve dahası…en çok merak ettiğim yerlerden olan Kapadokya’yı anlatmak istedim sizlere.Hayali bile çok güzel.Umarım bir gün fotoğraf makinem bu görmek için  hayalini kurduğum eşsiz güzelliklerin fotoğraflarıyla dolup taşar.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.