Gezegeni Hakimiyetine Alan İnsan Türü, Bir Virüse Yenildi!

 

GEZEGENİ HAKİMİYETİNE ALAN İNSAN TÜRÜ, BİR VİRÜSE YENİLDİ!

Bugün hava yağmurlu. Minnoş kedilerim dışarıya çıkmak istiyorlar ama ben patileriniz kirlenmesin diye onları kandırmaya çalışıyorum. Oysa beton yığınlarının arasında DOĞA olmadığı gibi trafik canavarına kurban gitmelerini istemiyorum pembe dudaklı bebişlerimin. Onlar da n’apsın yavrularım, koşullandılar onları korumak adına uyguladığım sisteme. Karşı komşu inançlı kadın, kedilerin olduğu yerde kılınan namaz kabul olmaz diye uyarmıştı beni! Bilmiyorlar ki gerçek ibadetin cana can katmak, o canı muhafaza etmek olduğunu!

Melek kızım dün üç yavru yapmıştı, bugün dördüncüsü geldi ve ailemiz 23 kişi oldu. Bakalım Lilly kızım kaç doğuracak; 4’ten aşağı olmaz onun da. İnsanlar rakamı duyunca şok geçiriyorlar ve benim sadece tek derdimin onları yaşatmak olduğunu akıllarının ucundan bile geçirEmiyorlar. Yani onlara göre hayvanın yeri doğa ve kedi köpek beslemek evde süs eşyası gibi bir şey. Ben geri zekalı mıyım bu kadar hayvanın sorumluluğunu alacak kadar; eğer onların yaşayabileceği bir doğaları olsaydı, hayatta kalmaları için bana ihtiyaç duymasalardı, onları uzaktan sevmek en doğrusu olurdu benim için. Benimki kedi sevgisi değil, yaşatma çabası!

İnsanlar o kadr kediyi n’apacaksın derken, acaba biz insan mıyız diye kendilerini sorgulamıyporlar bile. Onların tek derdi şu anda Corona Virüsü ve ekonomik aksaklıklarını kendileirni ne derece etkileyeceği. Bugün kedi maması almaya gittiğimde, Corona sebebiyle petshoplardaki mamaları da boşaltmış insnalar. Yazık yaa; acıyorum böyle beyinlere. Keşke hayvanlar gibi sadece anı yaşayabilselerdi. Ne oldu çok zengin olarak; bir viirüse bile yeniliyorsunuz işte. Oysa banka hesaplarınızı veya kıçınızın konforunu düşüneceğinize; çevreyi, doğayı ve hayatın bütününü düşünerek bir yaşam seçseydiniz, bunların hiçbiri başınıza gelmeyebilirdi. ÇÜNKÜ İNSANOĞLU BENCİLLİĞİ VE HIRSI YÜZÜNDEN DÜNYANIN DENGELERİNİ ALTÜST ETTİ!

halil-kandok
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dünya Klasik Müzik Sahnesinin Zirvesi: 48. İstanbul Müzik Festivali
Sonraki
Koronabiliyor musun? #beniyıka

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.