Koronabiliyor musun? #beniyıka

Koronabiliyor musun? #beniyıka

Bilgilenelim, bilgilendirelim.

#beniyıka

➤▬●  Koronabiliyor musun?

➤▬●  Korunabiliyor musun?

https://www.youtube.com/watch?v=DbSzi1HfO0I

#beniyıka

“Bilim adamları, virüsün farklı malzemeler üzerinde ne kadar süre kaldığını da baktılar. Birkaç saat veya gün bekledikten sonra yüzeyleri sildiler ve petri kabındaki hücrelere hala bulaşıp bulaşamayacaklarını kontrol ettiler.

Virüsün en çok sevdiği malzemeler, bulaşıcı mikropların üç gün sonra hala toplanabileceği ve biraz daha uzun süre dayanabileceği paslanmaz çelik ve plastikti. Virüs bu malzemeler üzerinde en az 3 gün hayatta kalabiliyor. Ayrıca bakır üzerinde 4 saat, hava odasında ise yaklaşık 3 saat dayanabiliyor.

Virüsün tam olarak nasıl yayıldığından emin olmak için ayrıntılı epidemiyolojik çalışmalar yapılıyor. Ancak yeni laboratuvar bulguları en azından kargo paketlerine veya plastik cep telefonu kılıflarına yapışabileceğini gösteriyor.

İnfluenza gibi bazı virüslerde, bir yüzeye dokunmak milyonlarca viral partikülü sadece birkaç saniye içinde süpürüyor. Diğer çalışmalar, insanların yüzlerine saatte 20 defadan fazla dokunduğunu gösteriyor. Düşük nem ise virüslerin daha uzun süre yaşamasını sağlıyor.

Sağlık yetkilileri, insanların ellerini sık sık yıkamasını ve yüzeyleri dezenfekte etmek için alkol bazlı temizleyiciler kullanmasını tavsiye ediyor.”

*Alıntıdır

Sağlıkla Kal Güzel Okuyucu

İklim´in Dora´n

İklim Dora
Yazıyorum, Paylaşıyorum. Hayatın Sevmek, Inanmak Ve Paylaşmak Olduğunu Düşünüyorum. Az Öz Dostum, Ruh Ikizim Ve Kitaplarım Olduğu Sürece Benden Mutlusu Yok. Dünyalıyım. İçi Dışı, Özü Sözü Bir Olmak; Istediğim. Hadi O Zaman, Okuyalım Güzelleşelim. ツ
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gezegeni Hakimiyetine Alan İnsan Türü, Bir Virüse Yenildi!

Gezegeni Hakimiyetine Alan İnsan Türü, Bir Virüse Yenildi!

Sonraki
İlk Emir Okumak mı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.