Gereksiz İnsanlar

Gereksiz İnsanlar

Herkesin hayatında “keşke tanışmasaydım” dediği kişiler vardır.

Bunu deme nedeni çoğunlukla o kişinin kendisine verdiği zararlardandır. Bu kişinin genellikle iki alternatifi vardır: O kişiyi değiştirmeye çalışmak (bu hareketi yanlış buluyorum) ya da o kişiyi hayatından çıkarmak. Elinde bu fırsat olanlar genelde kendisine uyanı yaparlar.

Gereksiz İnsanlar

Bir başka kişilik daha vardır, kendisine zarar veren insana o kadar bağlanmıştır ki gerçekten de o kişinin kendisine zarar verebileceğini düşünmek bile istemez. Bu zarar çoğunlukla psikolojik olur, genelde küçümsenirler veya aşağılanırlar. Bazılarınız diyebilir “Bir kişi bunlara katlanmaz veya neden katlasın ki?” fakat malesef bazı arkadaşlarımız o kişilerin kötü niyetle bu davranışları yaptığını düşünemiyor.

Benim demem şudur ki; Hayatınızda size zarar veren insanlara asla yer olmamalı. Bu zarar psikolojik veyahut fiziksel olsun hiç farketmez, bir insan sizi aşağıya çekiyorsa, sizi üzüyorsa buna bir dur demelisiniz. Sizi gerçekten mutlu edebilecek, sizi yükseltebilecek kişiler var. Sizin tek yapmanız gereken şey farkına varmak.

Kötülüğün ve iyiliğin farkına varmak.

Kendinize iyi dostluklar seçin dostlar. İyi okumalar.

-CT Yayın Yazarı.

Önerilen İçerik: Hayaller ve Hedefler

yazar

Yazar: Ceyhun

Ben Ceyhun. 18 yaşındayım. Yazar hayatıma sekizinci sınıfta başladım. O zamanlar kısa hikayeler yazıyor ve onları bir platformda yayınlıyordum, aynı zamanda o platformda bulunan hikayeleri de okuyup kendimi geliştirirdim. Şuan da kendi e-kitabımı yazıyorum ve bu tarz platformlar da yazılar yazıyorum, ayrıca kendi sitemde de bu tarz yazılar yazarak paylaşıyorum. Şuan yolun daha çok başındayım fakat her gün kendimi daha çok geliştirmek için çabalıyorum. Şuan amatör olsam bile ileri de bu işte profesyonel olmak istiyorum.

Blog YazarBlog OkurEPMA World

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum