Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Sizin de her gelin gibi düğün gününüzde kusursuz görünmek istediğinizi biliyoruz. Bu sebeple hem vücudunuza hem tarzınıza hem de bütçenize en uygun gelinliği ararken dikkat etmeniz gerekenleri listeledik. Eğer siz de hayalinizdeki gelinliği arıyorsanız, Düğün.com https://dugun.com üzerinden binlerce gelinlik firmasını ve modelini inceleyerek gelinliğinize kavuşabilirsiniz.

Gelinliğinizi seçerken ayırdığınız bütçe önemli bir rol oynayacak. Bu sebeple gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörleri göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Fiyatları değiştiren etkenler arasında gelinliğin kumaşı, markası, dikim şekli gibi maddeler yer alıyor.

Gelinliğin kumaşının ipek oranı arttıkça fiyatı da yükseliyor. Eğer daha uygun fiyatlı bir gelinlik tercih etmek istiyorsanız sentetik oranı yüksek modellere öncelik tanıyabilirsiniz. Gelinliğin kumaşına ek olarak kullanılan dantel gibi işlemeler de fiyata etki ediyor. Bu detaylar hem emek hem de vakit gerektirdiği için gelinliğin fiyatına yansıyor.

Özel dikim gelinliklerim fiyatları hazır modellere göre daha yüksek. Eğer sizin için vücut ölçülerinizde ve beğendiğiniz modelde bir gelinlik dikilmesini istiyorsanız ayırmanız gereken bütçe artıyor. Bunun yanı sıra ünlü marka ve tasarımcıların gelinlikleri de daha yüksek fiyatlı oluyor.

Gelinlik modelinizi seçerken öncelikle hazır mı yoksa özel tasarım bir gelinlik mi giymek istediğinize karar vermenizi öneriyoruz. Eğer hazır bir gelinlik giyecekseniz düğün tarihinizden en az 2 ay öncesinde çalışacağınız firmayı ve gelinliğinizi belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Böylelikle düğün öncesinde prova yapacak zaman bulabilirsiniz.

gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer özel tasarım bir gelinlik giyecekseniz, düğününüzden en az 6 ay önce gelinlikçinize karar vermelisiniz. Bu sürede vücut ölçülerinizin alınması, gelinliğin tasarımı, dikimi ve provalar gibi aşamaları rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Özel tasarım gelinliklerin en büyük avantajı dilediğiniz değişiklikleri kendi zevkinize göre yapabilmeniz. Tecrübeli tasarımcılarla çalışarak hayalinizdeki gelinliği diktirebilirsiniz. Hazır modellerin avantajı ise gelinliğin son halini önceden görebiliyor olmanız. Böylelikle içinizde şüphe kalmadan gelinliğinizi seçebilirsiniz.

Kendinize En Uygun Gelinliği Seçmeniz İçin Öneriler

Gelinlik modelinize karar verirken vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Böylece düğün gününüzde en güzel halinizde olarak özgüvenli hissedebilirsiniz.  Vücut tipinizi belirleyerek işe başlamanızı öneriyoruz.

Örneğin elma tipinde bir vücuda sahipseniz bacaklarınızı vurgulayan modeller tercih edebilirsiniz. Örneğin yırtmaçlı gelinliklerle dikkatleri bacaklarınızın inceliğine çekebilirsiniz. Veya V yaka bir gelinlik tercih ederek daha ferah bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Armut tipi bir vücudunuz varsa straplez yaka gelinliklerle omuz ve kalça ölçülerinizin görünümünü eşitleyebilirsiniz. Ayrıca bu modeller takılarınızı vurgulamak için de çok uygun. Göze çarpan bir kolye seçimiyle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Armut vücut tipi için bir diğer önerimiz de A kesim etekler. Bele tam oturan ve aşağıya doğru bollaşan bu modellerle belinizin inceliğini vurgularken, geniş basenlerinizi de kamufle edebilirsiniz.

Kum saati vücuda sahipseniz balık kesim gelinlik modelleri tam size göre. Orantılı vücut hatlarınızı belirginleştirecek bu modelin farklı tasarımları mevcut. Örneğin; işlemesiz, kayık yaka balık kesim bir gelinlik seçerek hem sade hem de trendlere uyan bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Düğününüzün gerçekleşeceği tarih de gelinlik seçiminizi etkileyecektir. Havaların soğuk olduğu sonbahar ve kış dönemlerinde evlenecekseniz uzun kollu gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Kapalı yaka gelinlikler de hava koşullarına uyum sağlamanızı kolaylaştıracaktır.

Gelinliğinizi seçerken düğün mekanınızı da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Düğün salonu gibi kapalı bir mekanda evlenecekseniz bütün gelinlik modelleri size uygun. Ancak eğer bir kır düğünü düzenleyecekseniz gelinliğinizin kirlenmemesi ve yıpranmaması için kuyruğu yere kadar uzanmayan modelleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer tarihi bir mekanda evlenecekseniz mekanın atmosferine uyum sağlayacak gösterişli modeller tercih edebilirsiniz. Kabarık etekler ve parıltılı kumaşlar bu mekanlar için ideal. Kokteyl tarzında bir düğün düzenleyecekseniz de kısa gelinlikler size göre. Böylelikle modern bir gelin görünümü kazanabilirsiniz.

Düğün konseptiniz de gelinlik seçiminizde etkili olacaktır. Örneğin bohem düğün konsepti ilginizi çekiyorsa buna uygun olacak bohem gelinlikleri inceleyebilirsiniz. Bu modellerin ortak özelliği size çaba harcanmamış gibi gözüken bir güzellik sunmaları. Püsküllü, düşük omuzlu, asimetrik kesimli bohem gelinliklerle tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Kendinize en uygun gelinliği seçmeniz için önerilerimizi sıraladık. Eğer siz de hayallerinizdeki gelinliği arıyorsanız binlerce gelinlik firması ve modelini https://dugun.com/gelinlik/modelleri inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

kooplog Orijinal
kooplog editörleri tarafından hazırlanan içerikler kooplog Orijinal adıyla yayınlanır.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ANI VE GERÇEKLER
Sonraki
İnsanlar Değil, Çıkarlar Riyakar :)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.