FİLM 3: THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW

Her cadılar bayramı dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen, interaktif müzikal film. Kült film severlerin bu açıklamayı okur okumaz akıllarına düşer, bilmeyenler de köşelerine lütfen. Çünkü The Rocky Horror Show’u izlemeyenler ve zahmet edip izlenecekler listelerine eklemeyenler büyük ayıp eder!

Not: Homofobiklerin okumamaları, izlememeleri, bloguma da bir daha girmemeleri rica olunur 🙂

Ekşi sözlükten birkaç inci:

  • yeni gelenlerin anlina siyah bir boya ile “v” yaziyorlar, bu “virgin” demek oluyor. sonra bir para odeyip iceri giriyorsunuz. pek ilginc, bir karakteri her gorduklerinde “slut”, diger baska bir karakteri her gorduklerinde “asshole” diyorlar; sonracima bazi sahneleri kendileri de oynuyorlar, zaten bir kisim insan filmdeki karakterlere gore giyinmis, bayagi yari-tiyatro birsey.
  • filmden çok salondaki tiyatro oyuncularını izlediiniz, daha çok belden aşağı esprilerin yapıldığı, filmin çeşitli yerlerinde oyuncuların seyircilerin üzerine atladığı bir interaktif oyun. filme bolca pirinç ve su şişeleriyle gidilmesi tavsiye edilir.

Okuduklarımızdan anladığımız kadarıyla baya eğlenceli bir show. Ancak ben size show olanı değil film olanı anlatacağım ki showu da anlayabilin.

1975 yapımı kült filmdir kendisi. Başrolünde Tim Curry var, daha ne olsun? Bu filmi bir memurun veya bir üniversite profesörünün izlemesini, showlarına katılmasını bekleyemezsiniz. Tabir-i caiz ise “freak”’lerin favori showudur. Yani benim 🙂 Filmin müzikleri, aurası, kostümleri, her şeyi. Her şeyi bambaşka! Kısaca bir özetini geçecek olursak; Yeni nişanlı çiftimiz Brad ve Janet, mutlu haberi vermek için yakın dostları Doktor Scott’ın malikanesine doğru yol alırlar ancak Brad’in yolu karıştırması ve sağanak yağmur yüzünden yolda kalırlar. Kaldıkları yerin yakınlarında çok acayip bir şato vardır. Bu Transilvanya’dan gelmiş transeksüel “tatlı travesti” Doktor Frank n Furter ve hizmetkârlarının şatosudur. Yardım istemek için çekinerek de olsa oraya giderler ve olaylar gelişir. İyi seyirler

Marilyn’s blog
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Orhan Pamuk
Sonraki
Başlarken

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.