Fesli Deli / Koyunların Hocası : Kadir Mısıroğlu

                                    Merhabalar bugünkü yazımızda sizlere ~Ünlü Tarihçi~ Kadir Mısıroğlu’ndan bahsedeceğiz. -Yalnız tarih diploması olmayan Tarihçi.. (Tarih diploması olmadan Tarihçi mi olur? demeyin! Fesli Tarihçi olmak için tek yapmanız gereken bir madab ve üslupsuz bir ağız…)

Kadir Mısıroğlu Kimdir – Kim Değildir ?

          “Keşke Yunan Galip Gelseydi” diyen, Kadir Mısıroğlu 1933’de Akçaabat’ta doğdu. Ortaöğretimi Trabzon’da tamamlayan Mısıroğlu. Birçok dergi ve kitap yazdı. Hakaret içeren yayınları ve konuşmaları nedeniyle hakkında pek çok dava açıldı ve hapis cezası aldı. Her seferinde çıkartılan aflar ile serbest kalan Mısıroğlu, Milli Selamet Partisi ile siyasete atıldı. 12 Eylül darbesi ile yurt dışına, Almanya’ya gitti (kaçtı). 7 Eylül 1983 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından vatandaşlıktan çıkarıldı. Bir süre daha İngiltere ve Almanya’da yaşayan Mısıroğlu, 1991’de Türkiye’ye döndü.

          Laiklik ve Anti-Kemalist düşüncüleri savunan Mısıroğlu, Atatürk’e ve onun kahraman silah arkadaşlarına asılsız binlerce iftirada ve hakarette bulundu. “Osmanlı’yı Atatürk yıktı” diyen Mısıroğlu, Osmanlı’nın yıkılış tarihini 1920 olarak gösterdi. Oysaki daha o zaman Atatürk Anadolu’nun bağrında yıkık bir milleti ayağa kaldırmak için uğraşıyordu. Atatürk’ün yaptığı yeniliklere ve inkılaplara ‘gavur’ icadı benzetmesi yaptı. Atatürk’e Yahudi-İngiliz ajanı iftirasında bulundu. Tarih söyleyişlerinin ve kitapların hiçbirisi gerçekleri kanıtlar nitelikte değildi ! “Yunan yoruldu, Bu yüzden Ankara’ya girmedi”,”Atatürk son dakika İngilizler ile anlaştı” diyen Mısıroğlu; binlerce kefensiz yatanın, bu cennet vatan için verdiği canı yok saydı. Tabii Kadir Mısıroğlu’na inananlar oldu. Fakat hepsi yalnızca kürkülmemiş bir koyundan ibaretti.

          “YÜZLERCE YIL SONRA BİLE MUSTAFA KEMAL’İ ANACAK OLANLAR, KADİR MISIROĞLU İSMİNİ ASLA BİLMEYECEKLER…”

         En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır!                                                                                                                         MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.