FARKLI ÜLKELER, FARKLI YEME ALIŞKANLIKLARI

Her ülkenin dini,dili, yaşam tarzları  ve yemekleri farklı olduğu gibi yeme alışkanlıkları da farklıdır.Size bazı ülkelerin yeme alışkanlıklarını derledim

Brezilya; Brezilyalılar yalnız yemek yemeği sevmezler. Onlar evde ya da restorantta arkadaşları ve aileleriyle yemek yemeyi severler .Onlar öğle yemeğini ofiste ve geç saatte yani yaklaşık on civarlarında yemezler. Brezilyalılar  günün her zamanın da küçük kupalarda sert kahve içmeyi severler. Onlar çok farklı meyvelerden içecek yaparlar ve ayrıca çok iyi birarada yaparlar .Onlar sokakta ya da otobüste yemek yemezler ve onlar asla elleriyle yemek yemezler .Onlar pizza ve sandiviçi çatal ve bıçak ile yerler.

*Öğle yemeklerinde taze sebze ,patates ve pirinç tüketmektedirler 

Filipinler; Filipinliler günde üç öğün yerler ve aralarda atıştırmalıklar yerler .pirinci her öğün yerler, insanlar pirincin tatlısını yapar .Filipinliler çorba ,et ,sebze ve çok farklı soslar yemeği severler .Ülkenin bazı bölgelerinde şarap yaparlar  ,Filipinliler genellikle aileleri ile yemek yerler  .Onlar çatal ve kaşıkla ya da elleriyle yemek yerler .Filipinliler de yemeğin sonunda tabağa biraz yemek bırakmak kibarlıktır.

“Filipinlilerin  en çok sevdigi  yemek (chicken adobo)

Finlandiya; Finlandiyada çok farklı yemekler vardır. Tütsülenmiş balık, sıcak çorba …bu yemeklerinin bazı örnekleridir .Finlandiya abur cuburları pizza ve sosis içerir ve onlarda çok popülerdir .Sokaklarda ve tezgahlarda sosis satıyorlar .Finlandiya’nın favori yemeğidir ,Finlandiya halkı çok bira içer ,ülkede ki her dükkanda mükemmel Fin birasi satın alabilirsiniz .Hafta boyunca çoğu aile genellikle birlikte akşam yemeği yemezler ,bazen hafta sonları arkadaşlarıyla yemek yerler.Onlar birlikte yemek bişirirler ya da her biri yemeğin bir kısmını yapar getirir. 

*Finlandiya’nın en meşhur yemeği piirakkadır.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 Yorum

  1. DIFFERENT COUNTRIES, DIFFERENT EATING HABITS Brazil Brazilians don’t like eating alone. They like eating with their friends :tnd family at home or In reSlaurants. They never have lunch at the office and they eat very late at night -at about ten o’clock. Brazilians like strong coffee in small cups at any time of the day. They make many different fruit drinks and also very good beer. They don’t eat on the Strf:ct or on the bus, and they never eat with their hands. They eat pizza and sandwiches with a knife “od fork. The Philippines Many Filipinos have three meals a day with £wa snacks in between. RiC( is a part of every meaL People make desserts with it. Filipinos like eating soup, meat, vegetablc.:s and a lot of different sauces. In some parts of the country, they make wine. Filipinos usually cat with their families. They eat with a fork and a spoon, or with their hands. It’s polite to lean: a little food on the plate at the end of a meal. Finland In Finland, there are a lot of different dishes. Smoked fish and hot soups are some examples of (hese dishes. In Finland, fast food includes pizza and sausages, and they :lre very popular. On the streets, there are stalls and they sell sausages, Finland’s favorite food. Finnish people drink a lot of beer. You can buy excellent Finnish beer in every shop in the country. During the week, mOSt families don’t usually have dinner together. Sometimes, a( the weekends, they eat with their friends. They cook meals together, or each person makes and brings a part of the meal.