İlham Alamamak

Bu başlık bir şeyler üreten herkesi kaygılandıran bir kelime.

Her insan farklı şeylerden ilham alır, bir kadın, bir adam veya bir deniz , belki sadece  bir koku  olabilir. belki de hiç biri.

Bazen bir şey eksilir ve yazmamız gereken yazıyı, yapmamız gereken müziği ve daha bir çok şeyi yapmak için her zaman olan şey yok olur. ve bir anda üretkenlik duruverir peki, biz ne yaparız?

İSTEMEK

Her zaman derim, insan bir şeyi çok isterse şartlar ne olursa olsun yapabilir. önce isteyelim, ama acele etmeye  gerek yok biraz izin verelim kendimize.

ZAMAN TANI

İnsanız ve  her zaman aynı şeyleri hissedip aynı şeyleri yapamaya biliyoruz buna bağlı olarak yaptığımız işler de etkileniyor ve istediğimiz sonucu elde edemeyebiliyoruz.  Böyle zamanlarda kendimize biraz zaman tanımalıyız.Bir gün, iki gün belki bir hafta

Bedenimizi ve ruhumuzu dinleyelim, biraz dinlenelim. Dinlenmekten kastımız elbette tavanı seyretmek değil, tabi bir kaç dakika kaçamak yapabiliriz bu konuda, ama dikkat yatıp kalmayalım. Unutmayalım beyin devamlı çalışmalı ki yeni fikirler hayatı daha estetik kılsın.

Biraz yürüyüş yapalım mesela  yeni yerler görüp yeni tatlar tadalım yeni insanlarla tanışıp, hayvan sevelim, iki üç çocuğun kıkırdamasını görüp bir köşede gizliden gülelim. Ahaliye bakıp yüzlerine yansıyan dertleri sevinçleri okuyalım, sağa sola selam verip iki hoş muhabbet bir kaç lokma yiyelim

biraz yakıt depoladık değil mi?

değiştir

Her zaman okuduğumuz gazeteyi değiştirelim, her gün dizi mi izliyoruz bugün  pencereden bakalım, bu sefer çiçeğimizi farklı odada sulayalım, dinlediğimiz müziği kapayıp kendimiz söyleyelim.  Köşedeki bakkaldan aldığımız ekmeği hiç tanımadığımız biriyle paylaşalım, çok istediğimiz hiç fırsat bulup da yapamadığımız şeyleri yapalım, at binelim, topaç çevirelim…

Biraz sakin yaşayalım kendimizi duyalım.

Aradığımızı bulmak için her zaman aynı yere değil de biraz karıştırıp daha farklı yerlere bakalım , ne kadar renge dokunursak o kadar renkli olur resmimiz , bir kere geldiğimiz dünyaya hoşça kal demeden, renkli tuvaller bırakalım. Herkesin gördüğü ama herkese farklı hisler bırakan  tuvaller.

zülal ibili
Merhaba, ben zülal Yazdıklarımı paylaştığım bu platformdaki sayfama hoş geldiniz. Keyifli okumalar.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gözünün Ucundakini Görmek
Sonraki
En Sonunda Oldu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.