Facebook'un Kurucusu Zuckerberg’ten Merak Uyandıran Açıklama: Yapay Zekaya Odaklanıyoruz

Facebook’un Kurucusu Zuckerberg’ten Merak Uyandıran Açıklama: Yapay Zekaya Odaklanıyoruz

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi olan Facebook, kendi sesli asistanı olmayan tek büyük teknoloji şirketi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında olan ve aynı zamanda Facebook’un rakipleri konumundaki Google’ın ses asistanı, Apple’ın Siri, Amazonun ise Alexa adlı yapay zekalı, sesli asistanı bulunuyor.

Bu yarışta epey geride kala Facebook 2015 yılında M adıyla bir asistan üretmişti ancak bu proje 2018 yılının başında bilinmeyen bir nedenden dolayı sonlandırılmıştı. Amerikan CNBC kanalının haberine göre, Facebook seslere yanıt verebilen yeni yapay zekalı teknolojili ürünler üzerinde çalışıyor. CNBC’nin aktardığına göre; Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin Amerika Kaliforniya’da düzenlediği yıllık F8 geliştiriciler konferansında konuyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Facebook'un Kurucusu Zuckerberg’ten Merak Uyandıran Açıklama: Yapay Zekaya Odaklanıyoruz

Sesli Asistanın Nasıl Sunulacağı Henüz Belli Değil

Yapay zeka sesli asistanıyla kullanılabilecek çok fazla proje üzerinde çalıştıklarını belirten Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, “Gelecek yıllarda yapay zeka sesli asistanı ile geliştirilecek önemli arayüzler üreteceğiz” dedi. Bu açıklamayla tüm dikkatler Zuckerberg’e çevrilirken, şirketin yapay zekalı asistanı yeni üretecekleri bir teknolojik cihazda mı, yoksa sosyal medya sitesi Facebook’ta arayüz olarak mı kullanacağı merak konusu.

Önerilen İçerik: Rakip olan Sony ve Microsoft Ortak “Düşmana” Karşı Birleşti

Haber Editörü: Pelin Aykın | kooplog

kooplogger

Yazar: İdil Ceren Yılmaz

Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.