Enerjik Bir Gün

Enerjik Bir Gün

Günümüz Nasıl enerjik geçer?

Merhaba , umarım günün harika geçiyordur sevgili dostum, eğer şuana kadar güzel geçmemişse belki de hayatına küçük dokunuşlarla el atman gerekiyordur ne dersin ?
Bazen kendimizi o kadar yorgun,bıkkın,bitkin hissederiz ki gün içinde toparlamaya gücümüz yetmez. Şimdi bir kaç yöntemle günü nasıl değerlendiririz onu konuşalım.
1- Bu aslında sürekli duyduğun bi şey “vaktinde yat” . Verimsiz ve yetersiz bir uykuyu hiç bir şey  düzeltemez arkadaşım o yüzden her şeyin başı sağlık dediğimiz yere uykuyu da eklemeliyiz. Çünkü vücudumuzun , beynimizin buna ihtiyacı var. Kaç saat uyuman gerekiyor , saat kaçta uyumak sana iyi geliyor? bunları gözden geçirmen lazım. Gece 23-4 arası öğlen 11-1 arası oldukça verimli saatler bu saatleri kendine uyarlayabilirsin.

2-Sabah kalkınca “telefona 10 dk dan fazla bakma” . YouTube giriyim bi video izleyeyim, İnstagram da keşfette gezineyim gibi şeylere girersen günlük enerjinin yarısını yersin. Onun yerine telefonda ki bildirimlerini kontrol edip gelen mesajlara bakıp hızlı bi İnstagram turu yapmak istersen yapıp çıkabilirsin , emin ol maksimum 10 dk içinde telefonu kapatıp yataktan kalkarsan o gün enerjine sen bile inanamayacaksın.

3-Gün içinde uykunun geldiğini hissettiğin zamanlarda “kendi kendine telkin ver”ebilirsin. Örneğin: yeteri kadar uyudum, şuan gayet iyiyim, diyerek beyne bunu inandırmalısınız. Tabi burda bezmiş, uykulu bir şekilde değil de gülerek zinde bi şekilde söylemek önemli 🙂

4-“Enerjini tüketen şeylerden uzak dur” bunlar sürekli yatmak, televizyon izlemek, telefona dalıp gitmek gibi şeyler olabilir. Onların kendini kaybettirmesine izin verme unutma onlar bizim dostumuz değil yardımcılarımız.

5-Tabi bunların yanında her günümüzü enerjik geçireceğiz diye bir şey yok bazen de sadece dinlenmeye, keyif yapmaya ihtiyacımız olabilir burda önemli olan zamanını verimli geçirip arada bir de kendine izin vermen.
Okuduğun için teşekkür ediyorum iyi ki varsın dostum kendine çok iyi bak , sevgiyle kal

1yorum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vazgeçebilenlerden misiniz? Vazgeçmiş Gibi Yapabilenlerden misiniz?
Vazgeçebilenlerden misiniz? Vazgeçmiş Gibi Yapabilenlerden misiniz?

Vazgeçebilenlerden misiniz? Vazgeçmiş Gibi Yapabilenlerden misiniz?

Sonraki
Sağlıktan Bahsedelim mi?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.