‘ELALEM NE DER?’ SORUSUNDAN BIKMADINIZ MI ? ARTIK BUNA BİR SON VERİN !

Fotoğraf sahibi: Oleksandr Pidvalnyi (@Oleksandr Pidvalnyi on Pexels)

İnsanlar sizlerin hakkında konuşmaya çok bayılırlar. Başkalarını kötülediklerinde, acımasızca eleştirdiklerinde sonuçlarını bilmeden, ve sizlerin hakkında konuşmaya devam ettikçe bundan büyük biz haz duyarlar. Peki neden başkaları hakkında konuşmaya devam ediyorlar ? Arkalarından konuşup eleştirince ellerine ne geçiyor ? Bu insanlar herkesin ya çevresinde ya da ailesinde mutlaka olan insanlar. 

 

Fotoğraf sahibi: Keira Burton (@Keira Burton on Pexels)

EL ALEM NE DER DİYE DÜŞÜNMEYİ BIRAK !

  • Siz , size bahşedilen bir hayatı başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğündüğüne kafayı takarsanız kendinize büyük haksızlık edersiniz. Siz ne istediğinizi, o gün ne giymek istediğinizi , ne yapmak istediğinizi , düşündüğünüz fikirleri.. El alem ne der ? diye o şeyleri yapmaz içinize atarsanız kedninize kötülük yapmaya devam edersiniz. Bunu kendinize yapmayın. Bırakın ne düşünürlerse düşünsünler. Sizin  kendi bir hayatınız var başkaları için yaşamayı bırakın.
  • Bir insan eğer sizin arkanızdan konuşuyorsa bu sizi kıskandığını ve sizi çekemediğini gösterir. Farkında mısınız sizden biraz daha kendini geliştirmiş insanlar sizin hakkınızda konuşmazlar çünkü uğaşları daha farklıdır. Sizin arkanızdan konuşanlar sizi yönetmeye çalışan insanlar sizden daha az kendini geliştimiş olanlardır. Bunun farkına varıp çevrenizi biraz gözlemlediğiniz zaman siz de daha net göreceksiniz. Ve ‘ el alem ne der?’ diye düşünmeyin çünkü siz onlardan daha iyisiniz. Kendi hayatınızı başkaları için değil kendiniz için yaşamaya başladığınız zaman daha mutlu olduğunuzu görecekseiniz. 

Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladı mı, artık hiç bitmez !  E.E. Cummings

KENDİ DEĞERİNİN FARKINDA OLMAK

  • Sizi siz yapan kendiniz hakkında verdiğiniz kararlardır. Kendi kararlarınızı veren, kendi hayatınızı yöneten, güçlü insanlar olun. Başkalarının düşünceleri sizin duygu durumuzunuzu etkiliyorsa yeterince olgunlaşmamış olduğunuzu gösterir. Dik duruşunuzu ve kendinize olan güveninizi kimsenin düşünceleri ve eleştirileri yıkmasın güzel insanlar. O insanları sessize almayı öğrenin. Çünkü siz ne kadar mükemmeli oynamaya çalışsanız da ‘EL ALEM’ elbet bir kusur bulacaktır. Onlarla bir savaşa girmeyin çünkü onlar her zaman kazanır. Her zaman sizde bir kusur bulup eleştirecektirler o yüzden EL ALEM NE DER ? düşünce yapısından kurtulmanızı tavsiye ederim. 
  • Sizin bir tane hayatınız var ve o zamanı da el alem ne der diye düşünmeden yaşayın..
 
Tuğçe Doğan
Öğrenmeye devam ediyorum, Dinlemeye, Doğru insanları örnek almaya, Tek başıma dimdik güçlü durmaya..
Önceki
En Çok Tercih Edilen En iyi Köpek Maması Markaları ve Özellikleri!

En Çok Tercih Edilen En iyi Köpek Maması Markaları ve Özellikleri!

Sonraki
ığdır medyum yasemin hoca

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.