Sıradan Değil İnsanlar

ARKA PLANDAKİ HAYATLAR:

Arkadaşlarımız ile geçirdiğimiz güzel bir günde çoğumuz fark etmeyiz arka plan da olan hayatları. Yalnız başına bankta oturan kızı. Yolda gençleri izleyen yaşlı adamı. Kimi zaman az da olsa ilgimizi çeker bu insanlar. Bizim eğlendiğimiz esnada üzgün oldukları için.

Yine de genelde fark etmeyiz biz diğer hayatları. Kim bilir neler gizli o insanların hayatında. Belki o gün orada olan rastgele bir insanı , 5 ay sonra görebilmek için randevu almamız gerekecek. Ya da o an için sıradan olan insan , sonralarda yakın arkadaşımız olmak üzere girecekler.

KADER BULUŞTURUYOR:

Lise çağında iken dikkatimi çekmeyen ve sık sık gördüğüm çok insan vardı. Kader bir şekilde onlar ile buluşturdu beni. Kimisi yol gösterici oldu bana. Kimisi arkadaşım. An sızın girenler oldu hayatıma. Tesadüflerin getirisi insanlar. Ki bu tesadüf konusu zaten başlı başına bir olay.

TESADÜF MÜ PEKİ?

Her insan tesadüfe inanmaz. 

Kaderimiz doğmadan çizildiği için. Tevafuk derler. Doğrusu da böyledir ya. Yine de bazı olaylar öyle şekillerde başımızdan geçer ki , sadece durup “Tesadüf” demek ile yetiniriz.

Olayın aslını bilsek bile.

BAZEN BU BİZ OLUYORUZ:

Yolda yürürken bir araba da geçen arkadaş grubu için sadece yürüyen bir insan olarak kalıyoruz hafızalarında, kimi zaman da biz oluyoruz yani bu insanlar. O an orada olan ve bir daha görmeyecekleri bir figüran. Kendimize bakalım önce. Bizim hayatımızda bu kadar durum varken biz bir figüran oluyorsak , sizce diğer figüranlar nasıldır ?

Nasıllar bilmiyorum , bilemem de. Tek bildiğim hepsinin çok özel , çok ayrı olduğu.

Hepsinin hayatında zorluklar , güzellikler var. Ve hepsinin hayatında çok özel insanlar var.

BAZEN YANLARINA GİTMEK İSTERİZ:

Kimi Zaman bu insanları fark edip , yanlarına gitmek isteriz. Bazen gider ve yeni bir insan kazandırırız hayatımıza , bazen de olduğumuz yerde öylesine kalırız. Belki çekindiğimizden , belki de yanlış anlayacaklarını düşündüğümüzden.

Ben gidin derim dostlarım. 

En kötü ihtimalle 1-2 dakikalık bir deneyim olur sizin için. Mutlaka denemeye değer. Belki de ömürlük bir hediye olacak o insan size. Sırdaşınız ya da gerçek bir aşk hikayeniz.

Her insan bir hazinedir , bulmasını bilen için.

Evet bulmak. Çünkü insanlar da hazine gibidir. Yeri bellidir. Bir yerde oturur yürür ya da koşarlar. Tek fark sabit değiller.

Onları bulmak size kalmış.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YALAN SÖYLEMEDEN YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

YALAN SÖYLEMEDEN YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

Sonraki
Medea ve Tehlikeli Aşkı

Medea ve Tehlikeli Aşkı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.