Değiştiğinin Farkında Mısın?

Değiştiğinin Farkında Mısın?

Değiştiğinin Farkında Mısın?

 

Hayatında neler değişti? Yoksa hiçbir şey değişmedi mi sanıyorsun? Belkide hayatın kendisi hep değişimdir. Değişmeyen tek şey değişimdir sözü gibi… Aile , aşk , iş her şey zamanla değişir. Acaba sen değiştin mi? Keşke kendimizi de dışarıdan bir gözle izleyebilsek. Ama sanki dönüp dolaşıp hep aynı yere geliyor gibi, bir yandan da bir şeyleri aşmış gibi. Yaşadığımız her şeyin bir nedeni var ve hiçbiri boş değil.

Aslında bir şeyler biz farkında olmadan değişiyor, gelişiyor, iyileşiyor.Yaşadığımız hayatın içinde kaybolup giderken fark edemiyoruz.Sadece bazen aynı döngünün içinde kendimizi bulabiliyoruz ve aslında hiçbir şey değişmedi zannediyoruz.

Her şey mükemmel olmak zorunda değil. Mükemmel kavramı neye göre ve kime göre önce bunu sorgulamak gerek aslında. Ama kendine göre mükemmel olanı sorguluyorsan olmak istediğin kişi ve olmak istediğin yer olsa gerek. Buna ulaşmak için önce hayatında olan güzelliklerin değerini bilmeyi, onları görebilmeyi öğrenip bilincine varmak lazım.

Kendini başarısız gördüğün her konuyu gözünde büyütüp pes etmek yerine, bunlardan dersler çıkarıp, şimdiye kadar neleri aştığını, başardığını ve seni olgunlaştırdığını görmelisin. Bunları gördükçe güçlenip,daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsin. Sonra bakacaksın ve göreceksin ki kendini çok fazla hafife almışsın, daha da iyisini yapabilirsin ve umudun olduğu sürece buna her zaman gücün var.

HAYAT DENGELERDEN VE İKİLEMLERDEN İBARET SADECE. Bazen her şey iyi gidiyor sanırken bazen hiçbir şeyin iyi gitmediği düşüncesi bizi yoruyor.

Yarın ne olacağını bilmeden her gece uykumuza dalıyoruz ve hayatımıza bu kadar müdahale etmeye çalışmamız çok saçma aslında. Yapmak gereken hayatını hem kontrolünde tutup hem de uzaktan durup sadece izlemek sanırım.

psikolog35
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Basın Özgürlüğü
Sonraki
Çocuklarda Öfke Problemi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.