Dans Eden Kelimelerden Merhaba

?????????????

İlk yazımızı bir hastane odasından paylaşmak istemezdim ama son bir buçuk ayımız hastanelerde geçtiği için tanışma yazısından önce son yazdığım yazıyı paylaşmış oldum. Blogumuzu açar açmaz, ekran masaüstünde gördüğüm yazıyı yükleyiverdim. Şimdi tanışalım mı?

Ben Ayşegül Toker Odabaşı.

Toker soyadımla çıkardığım 4 kitabım var. Sayısını bilemediğim kadar çok editörlüğünü yaptığım çalışmalar.  Bir de tiyatro oyunum var eşimle birlikte yazdığım. Yazmak benim işim ama kırk beş senesini sahnelerde dans ederek, eğitim ve öğretim ile geçirdikten sonra emekli olunca puzzle (yap-boz dedikleri) tablolar yapmak yeni hobisi oldu.  Sağlık sorunlarımız ve yaşadığımız yerin sakin, telaşsız akışı ikimizi de anılarımızı yazmaya yönlendirdi.  Bundan sonra eşim de kelimelerini dans ettirecek ve ben de ona yazdığım kelimelerle eşlik etmeye çalışacağım. 

Benim kitap editörlüğü ve yazarlığımdan başka yedi yıllık gazete köşe yazarlığı geçmişim var.  Bir de estetisyenliğim. Yazarlıkla bu meslek birleşince sağlık ve güzellik adına elde edilmiş bir sürü bilgi ortaya çıktı.

Eşimin dans etmesi dışında yeni öğrenciler yetiştirmiş bir eğitmen oluşu, bazı TV ve sinema filmlerinde ve müzikallerde rol alması ile ve sahneüstü video prodüksiyon yönetici ve yönetmenliği de var.

Kısacası bizim size anlatmak istediğimiz çok şey var. Anılar, gözlemlenenler, deneyimler…  Hayata dair paylaşılacak o kadar çok konumuz oldu ki… Bizim de bir blog açmamız kaçınılmazdı.

İlk yazımı uzun yazmayı sevmem. Sade olsun bu yazı. Nasılsa ileride yazılacak- okunacak çok şey olacak. 

Sizi satırlarımızda buluşmaya bekleriz.

Sevgi ve sağlıcakla kalın.

Ayşegül  Toker & Kağan Can Odabaşı

Dans Eden Kelimeler
Bale Sanatçısı, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile eşi Editör, kitap yazarı Ayşegül Toker Odabaşı olarak yaşadıklarımızı, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları sizlerle paylaşmak istiyoruz.(Böyle diyerek başladık ama maalesef ben Ayşegül, tek başıma sürdürmek zorundayım. Eşim artık bu boyutta değil.)
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Boğuluyorum Ya Sen?
Sonraki
İlk Deneyim

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.