Corona Günleri

      Dışarı mı? çıkmalı içeri mi? girmeli. Bu konuda uzmanlar dahi ikiye bölünmüş durumda iken. Halk ne yapmalıydı. Aslında bu durum  halkında çok umrundaymış gibi görünmüyor. Yazın başlangıcının tadını çıkarır bir hava esiyor bizim sokakta. Corona neymiş top oynayan çocuklarla işi olmaz virüsün misali. Sokakta koşturan çocuklar ve yasak olmasına rağmen nereye gittiği belli olmayan koca, koca adamlar. Eeee tabi önümüzde bayram her şey normal. Yasak bitince yine heba olacak tüm emekler. Sokak, sokak gezenlerin bileti evlerinde uslu, uslu oturanlara kesilecek.

       Güzel ülkem ne çektiyse söz dinlemeyen kesiminden çekti. Ülke olarak hep bize birşey olmaz anlayışı var oldukça. Ne  düzelir sizce? Hayatı ve gerçekleri sizlere anlatmaya çalışıp. Farkındalık oluşturmaya çalışan insanlara hadi oradan felsefe yapma deyip kulak ardı ettikçe neyin düzelmesini bekliyorsunuz. Şunu unutmamak gerek ne dünya bizim etrafımızda dönüyor ne de hayat bizden ibaret. Kısa yaşam olğumuz içersinde gelecek nesilleri düşünmeden tüketiyoruz her şeyi. Biz insan oğlu bu şekilde hareket ettikçe ne virüslerin ne de kapanmaların sonu gelir. 

        Sadece kapanma olsaydı dert bu kadar sorun olmazdı.  Okula gidemeyiz eğitimi yarım kalan çocuklar. Parklarda buluşamayan sevgililer. En önemlisi evine ekmek götürmeyen babalar. Bunun yanında aşı ve ilaç savaşları.

         Buyurun şimdi şapkamızı önünüze koyup düşünelim …. Biz nereye gidiyorduk .

okur

Yazar: Erkan-Unlu

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın
  1. Bu pandemi sürecinden etkilenen o kadar çok mağdur insan var ki gerçekten! Yasaklarda dışarı çıkmayı bırakın hala doğru dürüst maskesini bile takmayan büyük bir kesim var maalesef!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.