cafede telefonuna bakan genç kız

Çocuğunuzu Telefonunuzdan Takip Etmenizi Sağlayacak 4 Uygulama

Günümüzde çocuk kaybolmaları, çocuk kaçırılmaları ve tacizler çok fazla meydana geliyor. Özellikle sosyal medya kullanan çocukların kandırılması çok kolay olabiliyor. Çocuğunuzu her zaman yanınızda tutamayacağınıza göre bu noktada teknolojiden yardım alabilirsiniz. Ben de çocuğunuzu telefonunuzdan takip etmenizi sağlayacak 4 uygulamayı sizin için sıraladım.

cafede telefonuna bakan genç kız

Çocuğunuzu Telefonunuzdan Takip Etmenizi Sağlayacak Uygulamalar

çocuğunuzu takip edebileceğiniz uygulamalar

1. TheOneSpy

Çocuk izleme yazılımı olan TheOneSpy, çocuğunuzun telefonuna kuruluyor. Çocuğun konumunu takip etmenin ötesinde, sosyal medya hesaplarını, sosyal medya hesaplarındaki mesajları, SMS ve mailleri, Skype’ı, whatsapp mesajlarını da görebiliyorsunuz. Bazı kötü amaçlı uygulamaları da uzaktan engelleyebiliyorsunuz. TheOneSpy (TOS) yazılımı, yalnızca çocukların dijital faaliyetlerine dikkat etmek amacıyla ve çalışanları iş sırlarının korunmasına karşı izlemek için kullanılıyor. Yani bu uygulamayı kötü amaçla bir yetişkinin telefonuna kurarsanız yasalarca yargılanabilirsiniz.

2. Arkadaş Bul Uygulaması

Eğer siz ve çocuğunuz iPhone kullanıyorsanız Apple’ın kendi ücretsiz uygulaması olan “Arkadaş Bul” çocuğunuzu takip etmek için çok kolay bir yöntem. Tek yapmanız gereken sadece çocuğunuzu bu uygulama üzerinden eklemeniz ve çocuğunuzun telefonundan lokasyonun paylaşılmasına izin vermeniz. Böylece GPS aracılığıyla çocuğunuzun konumunu görebilirsiniz. Ancak bu uygulama sadece konum görmek için kullanılıyor.

3. Spyzie

Spyzie, en iyi ebeveyn kontrol uygulamalarından biri. Aylık üyelik sistemi ile çalışan Spyzie, çocuğunuz belirlediğiniz sınırlar dışına çıktığında bildirimle sizi uyarıyor. Uygulama, sadece konumu değil çocuğunuzun tüm telefon hareketlerini de  telefonunuzdan takip etmenizi sağlıyor. Spyzie ile çocuğunuzun telefon görüşmelerini, mesajlarını, uygulamalara ne kadar süre harcadığını ve internet geçmişini görebilirsiniz. Çocuğunuzun telefonundaki sosyal medya uygulamalarına günlük saat limiti koyabiliyorsunuz. Böylece çocuk çok fazla sosyal medyada vakit geçiremiyor. Kötü amaçlı sitelere giriş de bloklanıyor. Ayrıca çocuğunuz uygulama üzerinden panik butonuna bastığında direkt belirlenen acil durum telefonu olan ebeveynlerden birinin telefonunu arayabiliyor.

4. MamaBear 

iOS ve Android için geliştirilen MamaBear’ın en güzel özelliği tüm aile bireylerinin konumunu takip edebiliyor olmanız. MamaBear uygulamasını çocuklarınızın telefonuna ve kendi telefonunuza yükledikten sonra üye olun. Daha sonra mail adresine takip isteği gönderin. MamaBear uygulaması ile aile bireylerinin konumlarının yanı sıra eğer çocuğunuz araç kullanıyorsa kaç km hız ile gittiğini de görebiliyorsunuz.

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.